У Дніпрі діти-сироти залишаються без житла

logo

У Дніпрі діти-сироти залишаються без житла

Коли діти стають дорослими, батьки зазвичай прагнуть допомогти їм придбати власний куточок. Та якщо це не вдається — дах батьківського дому завжди залишатиметься для них надійним прихистком. А як бути дитині-сироті, яка виховувалася в інтернаті? Сьогодні, 7 листопада, під час прес-конференції діти-сироти розповіли яка ситуацію з житлом у Дніпрі, інформує Дніпроград.

Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, мають право згідно із законодавством стати на соціальний квартирний облік за місцем походження або проживання до влаштування під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитбудинок сімейного типу, державні установи за заявою опікуна, піклувальника, державного опікуна, батьків-вихователів, прийомних батьків. Після досягнення 18 років такій дитині протягом одного місяця мають надати соціальне житло до надання іншого впорядкованого житла для постійного проживання, причому безоплатно. Та на практиці це не завжди вдається.

«З 2009 року я стою на квартирообліку. Коли навчалася в університеті, то жила в гуртожитку. У червні цього року я закінчила навчання, і з гуртожитку мене виписали. На даний момент гостро стоїть питання житла, адже я тимчасово переїхала до своєї подруги. Помешкання в мене немає. Я зверталася у всі інстанції, мене кидали з одного в кабінету в інший, проте відповідь одна — чекайте своєї черги на квартиру. В черзі я 11, але за два роки ніяких зсувів не було. Чиновники говорять про брак житла», — розповіла сирота Анна Головченко.

За словами сироти Романа Ткаченка, в області випускників інтернатів забезпечують соціальними гуртожитками з умовою, що проживати там можна лише 3—5 років, а за цей час треба подбати про придбання власного житла.

«За місяць мене з соціального гуртожитку випишуть. На жаль за 3—5 років навіть звичайній сім’ї нелегко зібрати гроші на квартиру, а що вже говорити про людину, яка самостійне життя починає, по суті, з нуля. Також відзначу, що коли дитина-сирота погоджується на проживання у соціальному гуртожитку з квартирообліку її знімають. Я звертався до відповідних служб та до міськради, усюди розводять руками. Знімати квартиру — грошей не вистачає», — розповів Ткаченко.

Зазначимо, згідно із законодавством, питання забезпечення житлом осіб таких категорій покладені на місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування. У Дніпропетровській області з 2015 року ключі від власних квартир отримали 36 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі у квартиобліку стоїть близько 500 осіб.

Автор: Дарина ТВАРА