У Дніпрі батьки відмовилися від російської мови у школі

logo

У Дніпрі батьки школярів стурбовані тим, що їхні діти вивчають російську мову в рамках шкільної програми. Батьки учнів КЗО СЗШ № 54 Новокодацького району у Дніпрі написали відкрите колективне звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням відмовитися від російської мови у школі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила мама школярки, яка навчається в школі №54, передає Дніпроград.

«З початку навчального року, я подала заяву про звільнення моєї доньки від вивчення предмету «Російська мова». Таке рішення ми прийняли разом з моїм чоловіком, який захищав Україну від російської агресії з 2014 р. на передовій. Він вважав, що вивчати мову ворога з початком війни, котру почала Росія – це злочин», — наголосила Христина Головачова.

Жінка наголосила, що вчитель, яка викладає російську мову, активно пропагує ідею важливості цієї мови для українських дітей, зомбує в підсвідомість оточуючих ідею спільного коріння з росіянами. Зазначимо, що Дніпровська КЗО СЗШ № 54 — це школа з державною мовою викладання.

«Під час уроків, вона вимагає від учнів спілкуватись та відповідати російською мовою, говорить, що їй так легше. Надає дидактичні матеріали — фільми, вірші на пам’ять, також російською мовою», — обурюється мама п’ятикласниці.

Крім того, вже протягом декількох років батьків обурює професійна поведінка вчителя.

«Вона принижує не тільки учнів, а й батьків. Вважаю поведінку вчителя непрофесійною, ганебною, що носить ознаки побутового сепаратизму, такі дії є криміналом», — наголошує Головачова.

Тож батьки у зверненні просять скоординувати до школи комісію з перевіркою, яка дасть оцінку таким діям вчителя.

«Вимагаю її звільнення, бо саме такі як вона нищать майбутнє України. Україна перебуває у стані війни. Це накладає певний відбиток на те, що ми робимо, як потрібно думати. Не з точки зору держави, а з точки зору відповідальності перед суспільством і собою. Якщо мова йде про вчителя, то це вдвічі більша відповідальність. Оскільки саме вчителі мають великий вплив на підростаюче покоління», — вважає мати школярки.

Зазначимо, згідно з чинним українським законодавством навчальні плани розробляються загальноосвітніми навчальними закладами щорічно — на основі Типових навчальних планів — і затверджуються відповідним управлінням освіти. Варіант Типового навчального плану (з вибором мови навчання, з вивченням мови національних меншин, з вибором профілю навчання і т. д.) навчальний заклад обирає самостійно залежно від типу установи, його спеціалізації, освітніх запитів учнів та їх батьків, з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення. Тому викладання російської мови в школі лягає на плечі і відповідальність адміністрації школи.

Джерело