Три роки болю: у Дніпрі на Алеї Пам’яті тисячі містян вшанували пам’ять полеглих в Іловайську

logo

Три роки болю: у Дніпрі на Алеї Пам'яті тисячі містян вшанували пам'ять полеглих в Іловайську

Сьогодні, 29 серпня, у Дніпрі на Алеї Пам’яті загиблих героїв Небесної сотні й учасників АТО зібралися тисячі людей аби вшанувати пам’ять військових, які загинули в серпні 2014 року внаслідок подій під Іловайськом. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На акцію пам’яті зібралися матері і родичі загиблих, полонених та зниклих безвісти військових та й самі бійці, які штурмували Іловайськ і виходили з котла. Вшанувати пам’ять прийшли й волонтери, представники духовенства та небайдужі дніпряни.

«29 серпня минають третій роковини Іловайської трагедії. Три року тому назва Іловайськ, яка до цього більшості українців ні про що не говорила, стала синонімом смерті, горя й болю. Сотні військових в цей день віддали власні життя, захищаючи свою рідну землю. Молимо Бога, щоб господь поселив їх у світлому місті, де немає ні скорботи, ні журби, ні зітхання. А ми, в свою чергу, маємо чесно нести по життю свій хрест та працювати плідно на користь своєї Держави», — зазначив отець Дмитро Поворотний.

Тисячі містян хвилиною мовчання згадали всіх полеглих бійців та поклали до встановлених на алеї пам’ятних знаків квіти та свічки.

«Для всієї країни Іловайськ став пекучим згустком болю. Минуло три роки. Мине й п’ятнадцять, а рана, завдана Іловайськом, не заживе. Час не лікує. Сил і наснаги військовим, волонтерам та усім українцям у боротьбі за нашу неньку-Україну. Ми не маємо права програти. Заради святої пам’яті тих, хто боровся заради майбутнього України та власних дітей, і того, чого в серпні 2014 так хотіли ті, хто з котла не вийшов, заради наших загиблих синів, чоловіків, братів… Ми маємо перемогти та дати відсіч російській агресії», — не стримуючи сліз промовила мати загиблого військового.

Нагадаємо, рідні загиблих та їх бойові побратими зібралися біля меморіалу на Краснопільському кладовищі щоб вшанувати пам’ять тих, хто втратив своє життя під Іловайськом. 

Автор: Дарина ТВАРА