Треба закінчувати питання із діяльністю антиукраїнських сил у Дніпрі, — Дороленко

logo

Треба закінчувати питання із діяльністю антиукраїнських сил у Дніпрі, - Дороленко

Громадський активісти Кирило Дороленко підкреслює, що за інцидентом із побиттям його поліцейськими у Амур-Нижньодніпровському районі, увага громадськості відвернулася від першопричини даної ситуації— безкарності антиукраїнських діячів та їх вільної діяльності у Дніпрі. Про це він зазначив під час ефіру на 51 телеканалі, передає Дніпроград.

“Хочу повідомити суспільству, що ця ситуація не є протистоянням мене та поліції. Питання полягає в іншому— потрібно закінчувати із діяльністю антиукраїнських сил в нашому місті”, — сказав Кирило Дороленко.

Мова йде про заборонену організацію “Союз радянських офіцерів”, яка ще на початку 2014 року кликала у Дніпро “російську визвольну армію”, закликала до масових заворушень та вела відверту антиукраїнську пропаганду. Протягом останніх трьох років ситуація не змінилася. Учасники “СРВ” попри заборону використовують свята комуністичної епохи задля пропагування своїх ідей серед народу.

“На жаль, ці люди не виконують вимог законодавства і продовжують збиратися біля комуністичних пам’ятників. Це продовжується із року в рік. Вони збиралися і у минулому році, і в позаминулому. Це питання вже давно треба вирішити раз і назавжди”, — також зазначив Дороленко.

Нагадаємо, 7 листопада під тиском патріотичних сил був затриманий голова забороненої організації “Союз радянських офіцерів” Віктор Марченко. Правоохоронці доставили одіозного діяча до Амур-Нижньодніпровського районного відділу поліції, куди також надійшла і заява щодо порушення Марченком українського законодавства. Незважаючи на це, через деякий час поліція відпустила голову “СРВ”, що викликало обурення у активістів під районним відділом. Вони намагалися заблокувати від’їзд Віктора Марченка, на що поліція відповіла кулаками. Під час сутички правоохоронці у цивільному схопили Кирила Дороленка, завели його у відділ та жорстоко побили.

Цей інцидент набув розголосу серед широкого загалу. Згодом стало відомо, що розпочато службове розслідування щодо дій поліцейський. Також за повідомлення Правозахисної групи “СІЧ”, яка взяла під контроль справу побиття громадського активіста, обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.365 “Перевищення службових повноважень працівником правоохоронних органів».

Як зазначають правозахисники, слідство має встановити їхні особи, опитати свідків та вивчити усі матеріали справи, включаючи відео з камер спостереження. Правоохоронцям, які побили активіста загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Також вони не зможуть працювати у правоохоронних органах до трьох років.

Проте, головне питання залишається відкритим — чи буде притягнуто до кримінальної відповідальності антиукраїнського діяча Віктора Марченка, чи все ж таки він продовжить вільно проводити свою діяльність та провокувати цим патріотичні сили.

Автор: Антон МОРОЗ