Театр опери і сепаратизму?

logo

Театр опери і сепаратизму?

Дніпровський театр опери і балету за останні роки зажив собі слави установи, в якій працюють люди із антиукраїнськими настроями. У 2014 році площа навколо театру служила точкою збору прихильників «антимайдану» і «русского мира». Згодом активісти вимагали люструвати директора закладу. 

За рік місто сколихнув інший інцидент у театрі. 23 жовтня 2016 року під час антракту в Академічному Театрі Опери і Балету на Костянтина Кравченко, одного з перших добровольців Дніпра, накинулася представниця антимайдану. Цю ситуацію різко прокоментувала артистка хору Катерина Фондуроко, яка заявила, що нападниця все зробила правильно. Виявилося, що Фондуроко підтримує бойовиків на Донбасі і вважає росіян «своїми». Через деякий час після скандалу вона звільнилася із театру переїхала жити в Крим. 

Тепер відкрито за «русский мир» в театрі не агітують, проте соліст Самвел Адамян агітує українців відпочивати в окупованому Криму. У своєму відеоблозі він розповідає як можна виїхати «із України в Крим», ознайомлює людей із діяльністю «сірих» перевізників у Дніпрі та захоплюється півостровом під окупацією. 

«Дороги тут краще, ніж в Україні. Людей багато, їдуть сюди, незважаючи ні на що. Все красиво і супер», — говорить Адамян. 

Також соліст не цурається брати інтерв’ю у прихильників окупації. 

«За три троки зробили більше, ніж під час України. У нас тепер безкоштовна медицина і все добре. Я люблю «дядю Вову», — каже супутниця блогера. 

Така тенденція в театрі не може не привертати уваги з боку громадськості. Люди, які формують нашу культуру, виявляються прибічниками Росії та життєвої позиції «внєпаліткі». Про останнє вони згадують лише тоді, коли йде мова про їх візити до держави-агресора та на окуповані території, звідки вони розповідають про квітучу і успішну країну-триколор. 

Автор: Антон МОРОЗ