Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

logo

Театр – це діалог, а не музей: Володимир Петренко про роль мистецтва у Дніпрі

Роль театру в Дніпрі, особливість глядацької аудиторії та перспективи розвитку у 2018 році. Про це під час лекторію у Відкритому Університеті розповів художній керівник театру «Віримо» Володимир Петренко, передає кореспондент Дніпрограда.

Зі слів Володимира Петренка, театр спостерігає та вивчає людське спілкування. Там, де є діалог – виникає театр. Наразі це одна з актуальних тем, адже сучасна цивілізація втрачає комунікативну складову.

«Дніпро для мене місто незрозуміле, адже тут багато інтелектуальних мешканців, які зовсім не відвідують театр. Проблема в тому, що негативне відношення до театру часто формується зі школи. Як не дивно, але досі в сільські середні навчальні заклади Дніпропетровської області приїздять псевдо театральні непрофесійні колективи, які продають дітям вистави. Таким чином у дітей формується викривлене розуміння про театр, я би перекрив доступ таких бригад до шкіл. Крім того, у Дніпрі є альтернатива хорошого міського театру ляльок або дитячі вистави «Віримо», — вважає режисер театру.

Володимир Петренко говорить, що у Дніпрі, як і загалом в Україні, немає театру, який би працював на вулиці, в підвалі чи залізничному транспорті. Адже більшість глядачів звикли ставитися до театру як до музею.

«Якщо говорити, чому театр «Віримо» досі не представлений на європейських платформах, то лише через відсутність моїх особистих менеджерських здібностей. Сьогодні, як правило, закордоном Україну представляють київські театральні групи та ті, хто географічно ближче – Львів, Тернопіль», — пояснив художній керівник.

Раніше повідомлялося, що художній керівник дніпровського театру «Віримо» Володимир Петренко став автором кіносценарію в рамках проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!»

Автор: Людмила СТУПАК