«Свій», «інший» чи «чужий»: дніпрянам розповіли про контакти Війська Запорозького

logo

"Свій", "інший" чи "чужий": дніпрянам розповіли про контакти Війська Запорозького

Вчора, 11 липня, краєзнавець та директор Інституту історії Дніпра Олег Репан розповів дніпрянам про реакцію Війська Запорозького на присутність російських вояків у запорозьких Вольностях XVIII століття. Публічна лекція відбулася в приміщенні Книгарні «Є». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку заходу у Facebook.

«Свій», «інший» чи «чужий» – значення контактів звичайних мешканців запорозьких Вольностей з російськими солдатами та офіцерами пояснив лектор Олег Репан.

Як зазначається, постійна військова присутність Росії на теренах запорозьких козаків починається з кінця XVII століття, з побудови на місці поселення Самарь Богородицької фортеці. Тож Військо Запорозьке та звичайні мешканці зустрічали російських вояків на річкових перевозах, в шинках, церквах, вдома.

Значно збільшилася кількість російських укріплень в добу Нової Січі (1734-1775 рр.), причому Старосамарський ретраншемент, який постав на місці Богородицької фортеці, тривалий час був керівним центром для цілої низки російських укріплень.

Олег Репан вважає, що все це спричинило певні наслідки — контакти як інституційні, так і на рівні людей.

Раніше повідомлялося, студенти Дніпра відвідали лекцію-зустріч, присвячену козацьким витокам та захоплюючому минулому міста. 

Автор: Людмила СТУПАК