Суд скасував рішення про звільнення військовослужбовця з «Укрзалізниці» під час контрактної служби

logo

Суд скасував рішення про звільнення військовослужбовця з «Укрзалізниці» під час контрактної служби

Вчора, 29 січня, у Красногвардійському районному суді міста Дніпра суд скасував рішення про звільнення військового Максима Присяжнюка з посади у ПАТ «Укрзалізниця». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Залізничника Максима Присяжнюка, поки він боронив країну в зоні бойових дій на Сході звільнили з роботи, хоча мали б зберігати йому посаду та виплачувати середню заробітну плату. Натомість, скориставшись прогалинами у законодавстві, роботодавець його звільнив.

«В управлінні я пропрацював два роки. А до цього – 20 років. Починав з помічника машиніста електропоїзда. Коли підписував військовий контракт, в «Укрзалізниці» мені сказали, що все буде нормально, за мною буде збережене робоче місце. А потім через деякий час я випадково дізнався, що мене звільнили. Навіть ніхто офіційно не повідомив», — розповів Максим Присяжнюк.

На захист військового стала Правозахисна група «СІЧ». На судових дебатах юрист Володимир Плетенко наголосив, що громадянам України, які проходять військову службу за контрактом, на особливий період, зберігають місце роботи (посаду) та середній заробіток на підприємстві (стаття 119 Кодексу законів про працю України, стаття 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

«В запереченні «Укрзалізниця» пояснює, що основною мотивацією для звільнення військового було поняття «особливий період». Тобто «Укрзалізниця» вважає, що в України «особливого періоду» немає. Хоча він офіційно встановлений», — розповів Плетенко.

В свою чергу, відповідач, тобто захист «Укрзалізниці» запевнив, що наразі в Україні «особливого періоду» як такого немає, тому військовий і був звільнений. Не стали переконанням для адвокатів й офіційні відповіді Міноборони, військовий комісаріат Дніпропетровської області та СБУ, що в Україні особливий період все таки встановлений.

«Якщо Міноборони та інші відомчі органи діють у рамках «особливого періоду», то не значить, що він діє по всій України», — переконані адвокати.

Проте суд все таки став на сторону військового Максима Присяжнюка та встановив, що він був звільнений незаконно. Тепер «Укрзалізниця» повинна поновити бійця на роботі та виплатити заробітну плату у повному обсязі за усі місяці звільнення.

«Впевнений, що «Укразалізниця» подасть на апеляцію. Але ми будемо боротися і далі. Адже правда за нами», — зазначив Плетенко.

Від будь-яких коментарів представники «Укрзалізниці» відмовилися.

Автор: Дарина ТВАРА