Страшна і смердюча. Жителі Дніпропетровщини ціле літо миються у коричневій воді

logo

Чиновники пояснюють ситуацію з брудною водою погіршенням стану води у Дніпрі.

Жителі Солонянського району Дніпропетровської області скаржаться, що протягом усього літа мали брудну і смердючу воду.

Читайте також: Купатися і ловити рибу заборонено: у Миколаєві у річці виявили холеру

Як розповіла ТСН.ua жителька смт Солоне Ольга, подібна ситуація склалася і минулого року наприкінці серпня, проте того разу був присутній лише неприємний запах. Цього ж разу від самого травня із кранів ллється коричнева вода.

Брудна вода на Дніпропетровщині_2ТСН.ua

«Отак береш, включаєш воду, прикладаєш марлю до крану і вона стає коричнева, страшна. У пляшці вода постояла, проціджуєш її, а вона просто страшна, смердюча. Холодна ще не так смердить, а гаряча — то страшне», — пожалілася жінка, зауваживши, що не те, що пити, митися у такій воді страшно.

ВідеоНа Дніпропетровщині з кранів тече брудна і смердюча вода

Ольга також додала, що найстрашніше попереду — коли розпочнеться школа, адже в їдальні готуватимуть для дітей саме із цієї води.

У свою чергу у селищній раді пояснили, що безсилі у цій ситуації, адже якість води у домівках місцевих жителів залежить від стану води в Дніпрі, яка погіршується із року в рік.

«Таке триває вже третій рік. Зміна труб може позитивно вплинути на якість води, але ви собі уявляєте — 600 км труб поміняти? Повна реконструкція тільки насосної станції складатиме понад 100 млн грн», — заявила заступниця селищного голови Любов Сидоренко.

Брудна вода на Дніпропетровщині_3ТСН.ua

Проте іншого джерела питної води у цього району немає, тож чиновникам доводиться вигадувати рішення. Одним з них може стати оновлення фільтраційної системи насосної станції.

«Ми зараз намагаємося отримати від області бюджет, щоб наступного року реалізувати проект із заміни фільтрувального елементу на насосній станції. Це коштуватиме понад 23 млн грн», — каже Сидоренко.

Читайте також: Купатися заборонено: чим небезпечна гнила вода для здоров’я відпочивальників

За її словами, із власним селищним бюджетом вони не зможуть осилити таку реновацію, тому звернулися до області із пропозицією на наступний рік.

«Начебто є ймовірність, що область допоможе нам коштами. Але це стане відомо точно, коли формуватиметься бюджет на наступний рік, тобто ближче вже до кінця цього року», — підсумувала заступниця голови Солонянської селищної ради.

Водночас місцеві жителі не хочуть чекати і вже збирають підписи, щоб позиватися до суду за неякісну воду. Тим паче, що платять за неї, як за нормальну, — 18 грн за куб.м.

Як повідомлялося раніше, екологічна ситуація і спекотна погода перетворюють воду в річках та озерах Києва на отруту, і така ситуація щороку погіршується. Проблемні пляжі в столиці позначають попереджувальними жовтими прапорами, однак відпочивальники на ці знаки не надто зважають.