Спонтанне вимкнення газу та встановлення загальних лічильників: як дніпрянам боротися зі свавіллям газовиків

logo
180628_spontanne_vimknennja_gazu_ta_vstanovlennj.jpeg


Спонтанне вимкнення газу та встановлення загальних лічильників: як дніпрянам боротися зі свавіллям газовиків

У Дніпрі вже більше року триває боротьба містян із ПАТ «Дніпрогаз». Люди обурені встановленням загальнобудинкових газомірів та протестують проти цього. Сьогодні, 25 вересня, під час прес-конференції в медіа-центрі Забеба.лі координатор робочої групи з питань газопостачання «Дніпро за ОСББ» Емма Тофель та голова правління Асоціації взаємодії ОСББ і ЖБК «Наш дім» Павло Хобот розповіли, як можна домогтися встановлення індивідуальних газових лічильників.

Зазначимо, проблема зі встановленням представниками ПАТ «Дніпрогаз» загальнобудинкових лічильників почалась тоді, коли за постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни в іншу постанову, що дозволила газовим операторам самостійно (в залежності від технічної можливості та обставин) вирішувати чи встановлювати лічильники газу поквартирно, чи робити це побудинково.

«Звичайно люди проти встановлення загальнобудинкового вимірювального приладу, який рахуює споживання газу цілого будинку. Виходить так, що однакову суму коштів сплачуватимуть й ті, хто ретельно економить «блакитне паливо», й ті, хто абсолютно не соромиться вдосталь ним користуватися», — пояснила Емма Тофель.

Коли мешканці будинків не допускають підрядників встановити загальний газомір на будинок, часто газовики просто вимикають газ та обіцяють знову увімкнути лише тоді, коли люди дозволять їм встановити лічильник. Експерти зазначають, що таке самоуправство з богу «Дніпрогазу» є незаконним.

«По-перше газовики мають попередити мешканців будинку про вимкнення газу за декілька днів, при цьому назвавши точну дату, час та причину. Без попередження вимкнути газ підприємство не має права. Якщо таке сталося — викликайте поліцію. Правоохоронці мають зафіксувати правопорушення, також ви маєте написати листа про самоуправство в АМКУ, приклад є в них на сайті, та звернутися до НКРЕП», — розповів Павло Хобот.

Фахівці запевнили, що листи та звернення у вищезазначені органи ефективні, і газова служба понесе відповідальність, проте наскільки швидко це станеться — невідомо.

Також Павло Хобот запевнив, що встановити індивідуальні лічильники в квартири можливо, але це процес складний та довгостроковий.

«Мешканці будинку колективно мають звернутися до ПАТ Дніпрограз з вимогою встановити особисті газоміри, якщо підприємство ігнорує заяву, то маємо два виходи — подаємо заяву до суду, або ж йдемо на компроміс, наприклад, пропонуємо підприємству співфінансування», — розповів голова правління Асоціації взаємодії ОСББ і ЖБК «Наш дім». 

Автор: Дарина ТВАРА


Реклама

А поделиться?Читайте также: