Смог вітчизни. Дніпро став екологічно найбруднішим містом країни за підсумками першого півріччя 2016‑го

logo

Внаслідок викидів підприємств Дніпро став найбільш екологічно найбруднішим містом країни за підсумками першого півріччя 2016‑го. Але на п’яти йому наступає курортна Одеса, яка задихається від вихлопів автотранспорту

Галина Корба, Христина Бердинських (Київ—Дніпро—Київ), фото — Олександр Течинський

Дніпропетровский коксохімічний завод можна знайти за запахом — там смердить. І за кольором неба: від проїжджої частини треба рухатися у бік білого, чорного і сірого диму, який валить з різних труб. «Що ви думаєте про екологічну ситуацію в місті?» — цікавиться НВ у молодої людини з пакетом у руці, що йде стежкою біля заводу. «Жопа»,— коротко відповідає він. А потім додає: «Постійте тут хвилин 20 — і самі все зрозумієте».

Розуміння настає швидко.

Неподалік заводу багато років живе і працює 48‑річний столяр Роман. Поглядаючи на різнокольоровий дим над своєю головою, він заявляє: «Коксохім — це ще не найстрашніший і не найнебезпечніший промисловий гігант у місті». І радить відвідати Металургійний завод їм. Петровського, який розташований поряд.

З його труб валить інший дим — коричнево-оранжевого відтінку. Стіни житлових будинків біля метзаводу наче обсипані чимось темним — це сліди викидів. І машини від цього пилу, за словами місцевих, складно відмити. Але вікна багатьох квартир — навстіж: мешканці звикли до пилу, нальоту і неприємних запахів.

Дніпро завжди був лідером за рівнем забрудненості повітря серед міст України. А в першому півріччі 2016‑го, за даними Національної гідрометслужби України, і зовсім став № 1 у цьому сумному рейтингу.