«Складні діти»: у Дніпрі проблемних підлітків перевиховуватимуть, як в Канаді (Відео)

logo
164466_skladni_diti_u_dnipri_problemnih_pidlitki.jpeg


Проблемних підлітків у Дніпрі перевиховуватимуть за канадською системою. Робота нового центру ювенальної допомоги орієнтована на реабілітацію неповнолітніх, які скоїли нетяжкі злочини, передає кореспондент «5 каналу». 

За темою

>
Позитивна динаміка: у МВС повідомили про зниження рівня злочинності

З відкриттям ювенального центру у Дніпрі, всіх підлітків, які мають умовні судимості, спрямовуватимуть сюди на перевиховання.

Зазвичай, неповнолітніх карають за дрібні крадіжки та пограбування. У Дніпрі таких підлітків півтора десятка. Майже усі — з неповних родин. Тут з ними працюватимуть психологи, інспектори та соціальні працівники.

«На мою думку, вони хороші. Просто в якийсь період життя, дорослі — батьки їх — будемо говорити відверто, не звернули на них увагу. І це призвело до таких нехороших наслідків. Але це можна змінити. Кожного можна змінити на краще», — переконаний старший інспектор Центру ювенальної пробації Дніпра Сергій Павлюк.

«Тут проводитимуться тренінги. Мінімально, є кухня. Деякі діти не вміють приготувати собі їсти. Ми будемо давати можливість навчитись мінімальних навичок. Після школи вони можуть приходити, займатись заняттями, якщо потрібен Інтернет, буть проходити курси онлайн з англійської мови», — розповідає директор Центру Павло Рогацький.

Микита відбуває покарання за грабунок, який він скоїв у 16 років. Скаржиться, що потрапив під вплив поганої компанії і поплатився за власну імпульсивність. Воліє якомога швидше забути, що він вчинив, і мріє про майбутнє.

«Я хочу, аби здійснилась моя мрія – аби я отримав дві освіти та переїхав до Америки», — розповідає Микита.

Побудувати кар’єру дизайнера чи архітектора мріє 17-річний Сашко. Рік його умовного покарання сплине у жовтні. До цього він ходив на перевиховання до відділку поліції, тепер — до ювенального центру. Каже, що різниця очевидна. 

«Ти прийшов — там багато людей, мало не з автоматами стоять на вході. Наче засуджений який відбуває покарання реально. А так — ти прийшов, ти відчуваєш повагу і спілкуєшся на рівних», — розповідає Олександр.

Хто ж посприяв відкриттю такого центру та чи дійсно він матиме вплив на неповнолітніх – з’ясовувала журналістка «5 каналу»:

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»

Відео за темою


Реклама

А поделиться?