Скелі МОДРу — унікальний музей природного походження, якому понад 2 мільярди років

logo

Деталі

24 черв. 2017

Останнє оновлення: 24 червня 2017

«Скелі МОДРу». Музей під відкритим небом, що розтягнувся на 62 га.

 Відноситься до одного з 14 унікальних пам’яток природи. «Скелі» є місцями природного та штучного виходу на поверхню порід. Деякі з них досягають висоти 28 метрів.

До території пам’ятки відносяться природні відслонення правого і лівого берегів річки Інгулець разом з штучними оголеннями порід у затоплених дореволюційних залізорудних кар’єрах і в прорізі шосейної дороги (від вул. Леніна до вул. Мопровська), що з’єднує старий центр міста з селищем колишнього рудника імені МОДРу, являють собою унікальний геологічний розріз залізорудних порід, що утворилися близько двох мільярдів років тому.

На лівому березі Інгульця, починаючи від затоплених кар’єрів біля колишнього профілакторію «Каскад» до повороту річки біля селища Весела Дача, ці оголення постають перед нами розрізненими великими і дрібними скелями і «гривками» довжиною від 6 до 200 і висотою від 2 до 27 метрів. На правому березі Інгульця таких скель і «гривок» значно менше. Найбільша з них — скеля «Орлине гніздо» — знаходиться у селища Нижня Антонівка (неподалік від автобусної зупинки «Цегельний завод»). Її довжина 25 метрів, а висота змінюється від 1 до 28 метрів. На північний захід від «Орлиного гнізда» корінні породи виходять на денну поверхню у вигляді окремих «гривок», найчастіше покритих осипом.