Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці (Відео)

logo

Скріншот відео

Дніпро

07.09.2018 20:51

У зловживанні службовим становищем, що завдало збитки державі, правоохоронці також підозрюють колишню голову медико-соціальної експертної комісії

На Дніпропетровщині ветерани АТО скаржаться, що їх незаконно позбавляють статусу інвалідів. Ба більше – їх підозрюють у змові з членами експертної комісії, яка ці статуси призначала нібито також протизаконно. Щоб довести, що вони втратили здоров’я на війні, ветерани планували їхати до столиці, щоб пройти центральну медкомісію. Але не можуть цього зробити через бюрократію. У ситуації розбиралася Наталія Світлова.

47-річний Костянтин Треско – один із бійців, якого цьогоріч позбавили групи інвалідності. Такий статус боєць 17-ї танкової бригади отримав після сильної контузії під Троїцьким на Луганщині, після чого його демобілізували.

«Два роки у мене була група інвалідності, а в цьому році рішенням четвертого МСЕК з мене просто зняли групу. Піти у вищий МСЕК міста Києва я не можу, тому що немає моєї особової справи», – пояснює ветеран АТО.

За темою

>
Травмованим бійцям АТО призначатимуть групу інвалідності назавжди – Рада ухвалила зміни

Виявилося, що документи Костянтина серед медичних справ 11 учасників бойових дій на Донбасі, які центр медико-соціальної експертизи – скорочено МСЕК – спрямував до прокуратури. З цією ж проблемою зіткнувся і Денис Золотарьов – боєць батальйону «Кривбас». Він отримав інвалідність після поранень під Іловайськом та Дебальцевим. У прокуратурі вважають, що статус інваліда присвоїли незаконно.

«Я не розумію. Я воював за свою країну і зараз я повинен доводити. Ну якщо Київ підтвердив мені групу інвалідності – це верховна інстанція», – обурюється чоловік.

«Громадянин безпідставно отримав державну допомогу у розмірі понад 185 тисяч грн. На даному етапі перевіряються інші факти правопорушення, встановлюється точна кількість виданих довідок, сума збитків. Та причетні до злочину особи», – пояснює речниця прокуратури Дніпропетровської області Ліна Зенова.

У зловживанні службовим становищем, що завдало збитки державі, правоохоронці підозрюють колишню голову медико-соціальної експертної комісії. Її звільнили з роботи після скандалу між ветеранами АТО та головним лікарем.

«В чому ж мене звинувачують? Може це звучить дивно, але це так, що я, будучи головою комісії в інтересах Золотарьова, що він отримав соціальні виплати від Збройних сил визначила йому групу інвалідності. І ця група інвалідності, нібито визначена неправильно», – каже колишня голова МСЕК №5 Тетяна Лук’янченко.

«Неправильно установлені групи інвалідності. Це прокуратура порушила. Давайте не будемо про це говорити», – каже головний лікар обласного клінічного центру медико-соціальної експертизи Віктор Концур.

Всі ветерани АТО, чиї імена фігурують у кримінальній справі, мають намір пройти медкомісію і підтвердити статус інвалідів війни в Києві. Проте є перешкода – подавати медичні документи учасників АТО має право лише обласний медцентр, а у них документи вилучили в межах кримінального провадження.

Наталія Світлова, Олександр Пронський, «5 канал»

Відео за темою