Схоплений на хабарі суддя з Дніпра вийшов на свободу

logo

Колеги зі столиці схвалили невелику, порівняно з сумами вилучених при обшуках коштів, заставу.

Детективи Національного антикорупційного бюро України звернулися до суду, щоб заарештувати вилучене під час обшуку в судді Вадима Галічого майно. Самого ж працівника Феміди напередодні Солом’янський суд Києва звільнив під заставу в 260 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На робоче місце після звільнення з-під варти суддя не повернувся. Вадим Галічий протягом трьох років був заступником голови Жовтневого районного суду Дніпра. «Зауважень не було, позитивний. Все, що сталося, це шок для всіх. Я думаю, не лише для нашого суду, а взагалі для всієї країни, судової системи», — зізнався голова райсуду Вадим Гончаренко.

ТСН. Підсумки дня
Сьогодні, 00:17

Детективи звернулися до суду, щоб вилучене під час обшуку у судді Жовтневого районного суду Дніпра заарештували. Самого суддю напередодні Солом’янський суд Києва звільнив під заставу у 260 тисяч гривень. Рішення про звільнення судді НАБУ вважає не прийнятним і сподівається на його оскарження.

Однак не вся біографія судді була світлою. Колись Галічому оголошувати догану за дивне рішення у справі конвертаційного центру з обігом у мільярдів гривень. Тепер працівник Феміди фігурує в іншій справі. «Його було затримано за те, що він пообіцяв впливати якимось чином на осіб Нацполіції, щоб вони вчинили певні дії та не притягали до кримінальної відповідальності особу», — пояснила речник НАБУ Світлана Олефір.

Галічого затримали за новим законом, який не вимагає згоди парламенту на притягнення судді до відповідальності. Однак фігурант скандалу все одно опинився на волі. Експерти вважають, що лише спеціальний антикорупційний суд зможе убеззпечити від підігрування суддів своїм колегам. «По суті, це питання вирішували самі ж судді. Суддя, який розхглядав його справу, міг призначити набагато більшу заству, але призначив таку, яку він може заплатити і піти кудись собі. Тому що між ними існує кругова порука», — переконана юрист центру протидії корупції Ольга Веретільник.

Читайте також: У Дніпрі на хабарі зловили двох начальників поліції

Детективи НАБУ тепер сподіваються, що антикорупційна прокуратура оскаржить звільнення судді під заставу в апеляційній інстанції. А той, у свою чергу, за цей час не втече з країни. У цій справі 7 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції викрили суддю Жовтневого районного суду міста Дніпро, котрий вимагав та отримав хабар у розмірі 10 тис. доларів (понад 258 тис. грн). Під час обшуків за місцем проживання Галічого було знайдено понад 54 тис. доларів США, близько 13 тис. євро, та майже 138 тис. грн готівкою.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта