«Шкільний офіцер поліції»: у Дніпрі копи взялися проводити спеціальні уроки (Відео)

logo

'Шкільний офіцер поліції' у Дніпрі
«Шкільний офіцер поліції» у Дніпрі

5 канал

Дніпро

02.04.2018 21:52

Перший із них – присвятили булінгу серед підлітків

У Дніпрі запровадили проект «Шкільний офіцер поліції». Відтепер правоохоронці проводитимуть у навчальних закладах спеціальні уроки. Перший із них присвятили булінгу – цькуванню підлітків у школі. На цьому уроці побували й журналісти «5 каналу».

У шестикласників 22-ї дніпровської школи – урок поза розкладом. Замість викладача – поліцейські, які розповідають 12-річним підліткам про шкільне цькування та як йому протидіяти.

Жертвою булінгу може стати будь-хто – кажуть школярі, і побоюються, що самотужки з цим не впораються. «Якщо зі мною таке станеться? То я розповім про це, в першу чергу, своїм батькам, вчителям. Поговорю з ними. Тому що це може бути небезпечним, зашкодити моєму здоров’ю», – розмірковує учениця Яна Венедиктова.

Школярі розповідають поліцейським про наболіле, іноді не приховуючи особистого. «Сьогодні було багато камер, тому звичайно, вони всі трішечки злякані , але діти відкриваються. І коли ми робимо таку вправу, я її називаю «коло», коли треба говорити, а інші слухають мовчки, то вони відкриваються, говорять про найближче», – запевняє старший інспектор Наталія Очеретяна.

За темою

Копи тепер зустрічатимуться зі школярами регулярно. В межах проекту «Шкільний офіцер поліції» спеціальне навчання пройшли десятеро міських патрульних, кожен із яких обслуговуватиме щонайменше шість шкіл.

«Наша мета – забезпечити безпеку дітей. Починаючи від дорожнього руху або правил поводження з небезпечними знахідками, і закінчуючи попередженням вчинень правопорушень. А це дуже велике коло, починаючи від сімейного середовища і побудови стосунків без насильства, і закінчуючи скоєнням кримінальних правопорушень», – наголошує начальник відділу управління ГУ НП області Ганна Карпеченкова.

Директор школи Наталія Ткач додає: «У дітей завжди багато питань і вони повинні мати відповіді. Не завжди вони відповідь знаходять у батьків, вчителів, тому вони мають звернутися до спеціаліста».

Уроки поліцейських стануть регулярними в учнів від початкової школи до випускних класів.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»

Відео за темою

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото