Сесія Кам’янської міськради підтримала резолюцію екологічного мітингу про зниження викидів на ДМК-ІСД

logo
182635_sesija_kam_janskoji_miskradi_pidtrimala_r.jpeg


Кам’янська міська рада підтримала вимоги екологічних активістів, представників політичних партій та громадськості про необхідність зниження викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище Дніпровським металургійним комбінатом (ДМК, Кам’янське Дніпропетровської обл.), Що входить до корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД).

Як повідомляється в офіційній інформації міськради, 19-я сесія VII скликання, що відбулася в п’ятницю, більшістю голосів підтримала резолюцію екологічного мітингу, який відбувся 28 вересня поточного року у заводоуправлінні ДМК.

«Секретар міської ради Олександр Залевський зачитав текст резолюції учасників мітингу, який відбувся 28 вересня біля заводоуправління Дніпровського металургійного комбінату. Організатори акції виступали проти забруднення міста підприємством і закликали небайдужих кам’янчан боротися за право дихати чистим повітрям. Більшістю депутатських голосів резолюція була підтримана», — йдеться в повідомленні міськради.

28 вересня пройшов екологічний мітинг з ініціативи представників партії «Свобода» і громадськості, з вимогою знизити викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище і звинуваченнями на адресу власників підприємства в геноциді.

При цьому на акції зазначалося, що 28 вересня проводилася превентивна акція, «але якщо реакції на неї не відбудеться, 6 жовтня будуть прийняті більш радикальні методи».

У вимогах мітингу, зокрема — забезпечення заходів на зниження викидів, гідна зарплата, не допускати роботу обладнання без очисних споруд, сплата штрафів до міського бюджету 90 млн грн через забруднення екології, проведення екологічного аудиту тощо.

Також повідомлялося, що Держекоінспекція зафіксувала перевищення шкідливих викидів на ДМК в процесі перезапуску виробництва після майже 4-місячного простою. Моніторинг шкідливих викидів був викликаний невдоволенням городян через періодичну появу «рудих» димів, пов’язаних з пуском основних виробничих потужностей комбінату.

Крім того, 31 серпня 2017 року на комбінаті працювала міська виїзна комісія з питань екології. Розглядалися питання впровадження керівництвом комбінату невідкладних заходів, щоб уникнути наднормативних викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Нині на комбінаті працюють три доменні печі, проте виведення їх на необхідний рівень проходить зі складнощами, як і з налагодженням сталеплавильного і прокатного обладнання. Зокрема, через збої в роботі підвищилися викиди шкідливих речовин в атмосферу, що спричинило невдоволення громадян і вимоги аж до закриття комбінату.

ДМК спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату і товарів народного споживання.

Підприємство контролює корпорація «ІСД», заснована в 1995 році. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат, ДМК, меткомбінат ISD-Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa.


Реклама

А поделиться?