Самоуправство юристів облради блокує діяльність Аульської хлоропереливної станції

logo

Самоуправство юристів облради блокує діяльність Аульської хлоропереливної станції
Вчора, 26 жовтня, відбулося чергове засідання постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної ради. Одним із «найгарячіших питань» стало  обговорення ситуації із ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», з яким по дорученню Голови обласної Ради через господарський суд Дніпропетровської області 11.09.2017 року, було розірвано договір оренди.

Все б нічого, але про те, що планується звернення до суду з відповідним позовом, який стосується комунальної власності ані до профільної комісії, ані до управління житлово-комунального господарства та комунальної власності обласної ради, повідомлено не було. Чому, — виникло логічне запитання практично у всіх членів профільної комісії?

І ось тут почалося.

Начальник відділу корпоративних прав та відносин власності управління правового забезпечення діяльності ради Марченко А.В, який до речі, входив до складу комісії «з перевірки ефективності використання та збереження майна, що належить до спільної власності територіальних громад», призначеної розпорядженням голови обласної ради Гліба Пригунова 15.03.2017 р., а потім по довіреності виданою головою облради на представництво інтересів Ради від 29.12.16 р. він же представляв інтереси обласної ради в господарському суді по справі щодо розірвання договору оренди з ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», почав свою промову з вимог діючого законодавства та тлумачення права голови обласної ради в межах своїх повноважень видавати розпорядження. А тому, і призначення якоїсь комісії (не постійної) і вихід цієї комісії для перевірки на ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», складання відповідного звіту і звернення до суду з позовом про розірвання договору оренди – це є виключна компетенція голови, а тому все зроблено в рамках діючого законодавства.

Послухати пана Марченка А.В. можна й повірити в це, якби до складу комісії не входили професійні адвокати, які можуть правильно тлумачити діюче законодавство, а не так, як потрібно комусь. Так от, згідно п.19 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях обласної ради, вирішується в тому числі питання: «вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об’єктів в установленому законом порядку».

І де тут виключні повноваження голови обласної ради відносно об’єктів комунальної власності, які передаються в оренду?

Комісія почала вивчати документи, надані паном Марченко А.В. в підтвердження правомірності дій комісії та зробленого нею звіту, який послугував підставою для звернення до суду про розірвання договору оренди.

І ось тут почалося найбільш цікаве, як з точки зору діючого законодавства, так і з точки зору здорового глузду. Згідно звіту комісії, до складу якої не включено жодного спеціаліста профільного управління житлово-комунального господарства та комунальної власності: «спираючись на побачене і зафіксоване підприємство готувалося і досі готується до викупу, при цьому за максимально низькою ціною (приблизно 4-5 млн.)»

Отже, незрозумілою комісією, з незрозумілими повноваженнями, без відповідних фахівців в відповідних галузях, було проведено перевірку ефективності використання та збереження майна, і зроблені висновки не про ефективність чи ні, а що підприємство готується викупити об’єкт комунальної власності???

Далі веселіше, пан Марченко А.В. надає комісії акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Дніпропетровської обласної ради № 06-21/13 від 17.08.2016 року Державної фінансової інспекції України, на якому відсутні підписи Голови Дніпропетровської обласної ради Г.О. Пригунова, та начальника бухгалтерського обліку обласної ради Беспаленкової Н.М. та підписи про отримання першого та третього примірників для ознайомлення та підпису. Надано акт, не підписаний відповідними посадовими особами???

На запитання членів постійної комісії до заступника голови обласної ради по виконавчому апарату, начальнику управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Валерія Безуса, відносно звіту чи роботи комісії призначеної розпорядженням голови обласної ради та ознайомлення його, як профільного заступника голови з актом Державної фінансової інспекції по ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», і подальшого звернення до суду про розірвання договору оренди з підприємством, В.Безус повідомив, що йому про це нічого не відомо. Виходячи з цього, можна сказати, що юридична служба облради проігнорувала закони України та керується власними незрозумілими інтересами.

«На мій погляд це вільне тлумачення Закону про місцеве самоврядування. Створені на підставі розпорядження голови обласної ради не профільні комісії своїми діями перекрили повноваження профільної постійної комісії та знехтували інтересами громади Дніпропетровщини», — зазначив член комісії, депутат обласної ради Віталій Погосян.

Висновки незаконної перевірки стали приводом до позову проти орендаторів та потенційного розірвання угоди із ними. Наразі триває судовий процес, який опирається на висновки нелегітимної перевірки підприємства, не уповноваженими на вчинення таких дій особами. Найближче судове засідання з цієї справи відбудеться 22 листопада.

«Протокол із висновками,  де відсутній підпис голови облради та його заступника з питань ЖКГ, виходить за межі закону. Бо один орган не може одноосібно виносити рішення про оренду або розірвання угоди оренди комунальної власності. Це питання розпорядження майнового характеру, тому у першу чергу його повинна розглядати профільна комісія, яка є представником громади області, а не якась служба аудиту. Навіщо ми тут взагалі потрібні, якщо все можуть вирішувати за нас і до того ж без винесення цього питання на розгляд», — прокоментувала ситуацію заступник голови постійної комісії Оксана Томчук.

По результатам сьогоднішньої роботи постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної ради, до голови обласної ради Г.О. Пригунова будуть направлені відповідні висновки та рекомендації відносно недопущення порушення норм діючого законодавства.

На наступному засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної ради, вказане питання знов буде вивчатися, з урахуванням відповіді голови обласної ради на висновки та рекомендації комісії.

Нагадаємо, під час нещодавньої Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко наголошував на тому, що розвиток країни неможливий у атмосфері постійного тиску на підприємства у регіонах і закликав усіх керівників місцевих рад унеможливлювати подібні процеси на місцях. На жаль, вищезазначена ситуація свідчить про те, що багато хто з місцевих чиновників заради сумнівних інтересів нехтує не тільки закликами голови держави, а і думкою всієї громади.

Нижче додаємо документи, отримані Дніпроградом в ході розслідування обставин, що привели до описаної ситуації.

Автор: Антон МОРОЗ