Рівність у політиці: у Дніпрі розпочався медійний марафон

logo

Рівність у політиці: у Дніпрі розпочався медійний марафон

Сьогодні, 13 березня, у Дніпрі розпочався медійний марафон на тему гендерної рівності у політичній сфері. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – культурно-ділового центру «Менора».

Медійний марафон приурочений темі рівного доступу до участі в політиці на всіх рівнях. У рамках події були проведені заходи, спрямовані на заохочення публічного діалогу стосовно переваг гендерної рівності в політиці.

«Повна зала людей на події даного формату свідчить про те, що суспільство в наш час переживає переосмислення стереотипів та старих поглядів. Дуже важливим є те, що люди стали розуміти пріоритетність питання рівних прав та можливостей у політичній сфері», — відкрила марафон радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Іванна Клімпуш-Цинцадзе у своєму відеозверненні зазначила, що запорука демократії в країні – це рівна кількість жінок і чоловіків при владі.

«Рівні права і можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою — це необхідна умова для подальшого демократичного розвитку України. 50% відсотків жінок при владі – це реально і правильно. Зараз у парламенті знаходиться лише 12%. З такою ситуацією в Україні ще довго не буде порядку. Також певні наукові спостереження довели, що коли у парламенті збільшується відсоток жінок, економіка держави на світовому рівні покращується», — зазначила вона.

Під час панельної дискусії «Рівний доступ до політики» Ірина Грицай розповіла про доцільність жінок у політиці:

«Жінки – це більша частина населення України. Вони більш активні та гучні. Якщо спостерігати за ситуацією у парламенті, легко бачити, що жінки більш енергійні та рішучі».

Також вона зазначила, що великим кроком є зміни у законодавстві України стосовно гендерної рівності та домашнього насилля.

У свою чергу Голова Покровської ОТГ Світлана Спажева зауважила, що чоловіки зазвичай намагаються урвати владу там, де більше грошей та можливостей.

«Поки не всі мали уявлення про процес децентралізації, чоловіки до влади не сильно рвались. Так, на Дніпропетровщині є понад півсотні об’єднаних територіальних громад, десять з яких очолюють жінки. Я вважаю, що непоганий результат», — зазначила вона.

Директор програми «Жінки-лідери» Олена Єна розповіла, що у передвиборному періоді ще є шанс змінити положення речей у ситуації сучасної політики України.

Раніше зазначалося чим є 8 березня і як його відзначати.

Автор: Ольга АНДРОСОВА