Результати та стратегії боротьби влади із заводами-забруднювачами Дніпропетровської області

logo

Результати та стратегії боротьби влади із заводами-забруднювачами Дніпропетровської області

Сьогодні, 31 жовтня, на щотижневому публічному звіті обласної влади директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець звітував перед громадськістю щодо виконання екологічних програм в області. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«В серпні нашим департаментом були розроблені правила зменшення викидів у атмосферу за певних метеорологічних умов. Наразі цих правил дотримуються п’ятеро найбільших підприємств. В області наявні 25 основних заводів-забруднювачів, які на 96% завдають збитків екології. Наприкінці 2017 року всі вони мають розробити методи та вжити відповідних заходів», — зазначив Руслан Стрілець.

Несприятливими метеоумовами експерти вважають: штиль, туман та спадний вітер. При штилі усі підприємства мають знижувати кількість викидів на 10-15%, при  тумані на 30-40%, а при спадному вітру — на максимально можливу кількість.

На сайті e-eco.gov.ua можна отримати електронну декларацію про відходи. Це документ дозволу для усіх підприємств області. Раніше таку декларацію отримували досить довго, тепер систему вдосконалено і процедура в середньому займає півгодини. За ініціативи Дніпропетровської ОДА проект був пілотним для багатьох міст України і сьогодні працює у повній мірі на території держави згідно постанови КМУ від 18.02.2016 №118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Директор департаменту повідомив, що продовжується робота щодо 3Д екскурсій на підприємства-забруднювачів та заповідників. А на сайті eco.dp.gov.ua можна відслідкувати якість атмосферного повітря в одній із 1335 нанесених точок.

«У вересні ми провели перше засідання робочої групи з реалізації стратегії поведінки із твердими  побутовими відходами в Дніпропетровській області на якому затвердили три пілотних території. За цією програмою визначимо несанкціоновані сміттєзвалища, розробимо схеми санітарної очистки та втілимо їх в реальність», — наголосив Руслан Стрілець.

Експерт повідомив, що 1 листопада у Дніпро запустять 1,2 млн тон мальків, які мають очищати річку Дніпро від синьо-зелених водоростей. Також він запросив усіх бажаючих приєднатися до такої еко-програми та на власні очі переконатися про стан її виконання.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО