Радянська побрехенька, — Криворізький історик про проросійські написи на пам’ятнику українському гетьману

logo
175901_radjanska_pobrehenka_krivorizkij_istorik_.jpeg


Радянська побрехенька, - Криворізький історик про проросійські написи на пам’ятнику українському гетьману

У Металургійному районі Кривого Рогу встановлений пам’ятник Богдану Хмельницькому із написами: «300 років воз’єднання України з Росією», «навіки з великим російським народом». Про це йдеться на «Першому криворізькому», передає Дніпроград.

Пам’ятник встановили у Кривому Розі у 1954 році з нагоди 300-річчя Переяславської ради. У 1654 році гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі загальну військову раду. 

Сучасні історики вважають, що тоді Рада прийняла рішення, яке полягало в об’єднанні земель Війська Запорозького з Московським царством.

За словами доцента, кандидата історичних наук кафедри всесвітньої історії у Криворізькому державному університеті Вадима Яшина, написи на пам’ятнику не несуть жодної історичної цінності: 

«Пам’ятник був встановлений в повоєнний час. Тоді відзначалося 300 років так званої Переяславської ради. Богдан Хмельницький підписав один із багатьох договорів з іншими державами. Спочатку був договір із поляками, турками і Росією. Це був договір про взаємну допомогу. У радянські часи цей договір був представлений, як воз’єднання великої Русі. Логічно було б позбивати ті написи, бо вони не несуть жодної історичної цінності. Це радянська побрехенька».

Автор: Ганна СЕВОСТЬЯНОВА


Реклама

А поделиться?Читайте также: