Пріоритети Дніпропетровщині: залучення інвестицій, альтернативна енергетика та індустріальні парки

logo

Пріоритети Дніпропетровщині: залучення інвестицій, альтернативна енергетика та індустріальні парки

Головне завдання Дніпропетровщини на найближчі роки — збільшення іноземних та внутрішніх інвестицій у регіон, розвиток альтернативної енергетики та будівництво індустріальних парків . Про це у інтерв’ю Громадському радіо повідомив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

«З 2014 року інвестор практично припинив інвестування, як в Україну, так і в Дніпропетровську область. На позитивну динаміку з прямими іноземними інвестиціями ми практично виходимо в 2016-2017 році. За 6 місяців цього року є майже 15 мільйонів доларів інвестицій іноземних в акціонерний капітал, що є невеликою цифрою, насправді. Ми прагнемо до показників сотні мільйонів доларів щороку, для цього розробляємо відповідні проекти», — зазначив він.

Зокрема, мова йде про створення інвестиційного центру, який має не тільки спростити процес інвестування у регіон, а і підвищити інвестиційну привабливість області загалом. Також йде процес створення у промислових центрах так званих індустріальних парків. Один із таких парків вже побудований у Павлограді на території 250 га за спеціальною інвестиційною програмою. Планується, що у майбутньому територія цього парку збільшиться до 1000 га. Вже укладено три договори з компаніями з австрійськими інвестиціями на загальну суму майже 130 мільйонів євро. Це підприємства з виробництва біоетанолу, синтезу газу, а також електростанція, яка працює на побутових відходах. Це не просто домовленості на папері, вже на завершальному етапі розробка техніко-економічного обґрунтування проектів, готується територія в індустріальному парку, підводяться комунікації.

«Сьогодні для інвестора на Дніпропетровщині найбільш привабливими є галузь альтернативної енергетики, і один з проектів, який сьогодні завершує один з інвесторів – це канадська компанія, яка вклала 15 мільйонів євро у будівництво сонячної електростанції у місті Нікополь, відкриття електростанції заплановано на 17 листопада цього року. В них є плани щодо подальшого будівництва сонячних електростанцій. Дуже цікавим залишається сектор аграрний, тому що аграрна продукція займає досить велику долю в загальнонаціональному експорті, і експорті нашої області, але ця продукція є продукцією без доданої вартості, не перероблена продукція. Інвестування у переробку і вже продаж на європейський ринок з доданою вартістю — привабливо для потенційного інвестора», — повідомив Віталій Литвин.

Нагадаємо, наразі йде процес реалізації проекту індустріального парку у Дніпрі.

Автор: Міла МОРОЗ