Правозахисники та поліція обговорили ситуацію навколо дотримання прав людини під час затримання

logo

Правозахисники та поліція обговорили ситуацію навколо дотримання прав людини під час затримання

Вчора, 30 листопада, у Дніпрі відбувся форум-діалог “Якість та своєчасність надання вторинної допомоги. Забезпечення права на захист при затриманні”, участь у якому взяли представники Правозахисної групи “СІЧ”, адвокати Регіонального центру надання безоплатної правової допомоги, представники Національної та патрульної поліції та інші правозахисники, повідомляє Дніпроград.

Головною метою неформальної зустрічі було налагодження співпраці та взаєморозуміння у сфері дотримання прав затриманих чи вже засуджених громадян.

“З цього року ми активно почали працювати в місцях виконання покарань. Зтикалися з ситуаціями коли в результаті слідчих дій співробітники правоохоронних органів перевищували свої обов”язки. Часто вони не викликають адвокатів та не повідомляють родичів. Система каже про те, що за останній рік підвищилася довіра до поліції, але коли людина безпосередньо опиняється у системі, вона страждає від цього”, — повідомила Наталья Кожина, представник ПГ “СІЧ”. У свою чергу, Людмила Яцуба, директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Дніпропетровській області, зазначила, що наразі правоохоронці забов’язані повідомляти адвокатів одразу після фактичного затримання громадянина. Це необхідно для того, щоб юрист зміг швидко прибути до свого потенційного клієнта та забезпечити дотримання його прав під час допиту чи інших слідчих дій.

Повідомляти адвокатів має уповноважена особа серед правоохоронців, але під час дискусії виявилося, що наразі законодавство чітко не визначає хто саме має бути цією відповідальною особою.

За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Дніпра Павла Карманова на сьогоднішній день патрульні повідомляють адвокатів лише під час адміністративних правопорушень. Кримінальні справи та подальша робота із адвокатами затриманих покладається на плечі слідчих чи оперативників. Така ситуація склалася через недосконале законодавство та підзаконні акти, які потребують доповнення чи зміни.

Виходячи з цього, правозахисники та представники поліції запланували розробити та направити звернення до Департаменту патрульної поліції України із пропозицією визначити порядок оформлення документів під час затримання співробітниками ПП, що дозволить їм бути уповноваженими особами та направляти інформацію адвокатам щодо так званих кримінальних затримань. Нагадаємо, у Правозахисній групі “СІЧ” розповіли про здобутки протягом останніх місяців, а також поділилися планами на майбутнє.

 

Автор: Антон МОРОЗ