Права студентів у гуртожитках: що насправді дозволяється законом?

logo

Права студентів у гуртожитках: що насправді дозволяється законом?

Учора,10 травня, за ініціативи Молодіжної ради Дніпра відбувся круглий стіл, на якому правознавці, поліціянти та представники студентських рад вишів міста спільно намагалися з’ясувати проблемні питання студентів, котрі проживають  у гуртожитках. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Так, стало відомо, що кожен без виключення студент має право оформити субсидію на проживання в гуртожитку, яка відповідно до чинного законодавства нараховується особі індивідуально, залежно від рівня її прибутку (зарплата та стипендія). У разі, якщо студент не отримує стипендію, та не є офіційно працевлаштованим, субсидія нараховується на основі мінімального прожиткового мінімуму.

Окрім пільгової плати за гуртожиток, кожен студент як особа, яка потрапляє під категорію малозабезпечених осіб, має право на безкоштовну первинну та вторинну правову допомогу.

«До первинної правової допомоги відносять консультаційні послуги, допомогу у складанні різних документів та заяв. Вторинна – безоплатні послуги адвоката. Таким видом допомоги в Україні мають право користуватися малозабезпечені громадяни, інваліди, ветерани та діти-сироти. Зважаючи на розмір стипендії студента, який складає значно менше прожиткового мінімуму, студент входить до категорії малозабезпечених, тому – у разі виникнення складної життєвої ситуації, може розраховувати на безкоштовну юридичну допомогу, платним залишається лише судовий збір», — говорить юрист Вікторія Дубовенко.

Вона також повідомила, звертатися за отриманням юридичних послуг варто за телефонним номером 0 800 213 103 (цілодобова гаряча лінія), або ж на сайт www.legalaid.gov.ua

Одним з «найболючіших» тем круглого столу стало питання цілодобового доступу до гуртожитків. Прокоментував ситуацію інспектор патрульної поліції Дніпра Павло Карманов.

«Кожен гуртожиток має свій статут, якого треба дотримуватися. У разі, якщо студент знає, що запізниться, він мусить завчасно попередити вахтера, і написати заяву про запізнення. Якщо зробити це не вийшло, і на вахті особу не впускають, у такому випадку можна телефонувати «102». Поліція проведе до гуртожитку та оформить випадок як поліцейське піклування», — зазначає Павло Карманов.

Він також додав, у випадку прямого порушення прав мешканця гуртожитку, інцидент можна фіксувати на відео у якості доказу, однак суворо забороняється розповсюджувати відзнятий матеріал.

Стало також відомо, що паління на території гуртожитків не дозволяється законом, тому адміністрація гуртожитку має повне право стягнути зі студента штраф: першочергово 170 грн, вдруге – 340. За порушення поведінки може дійти до виселення.

Зазначимо також, комендант без поважних причин не має права переселяти студента з кімнати до кімнати, не спитавши його згоди. Поважною причиною для переселення може бути невчасна сплата за гуртожиток, відповідно – невчасне поселення.

Автор: Анна МОРАШ