Понад 500 павлоградських дітей страждають хворобами серця

logo

Найбільша групу таких хворих (44%) складають пацієнти із вторинною метаболічною кардіоміопатією ( група запальних захворювань м’язової тканини серця ), 38% — з вродженими пороками серця і судин, 8% — з порушеннями серцевого ритму, ще 6% — з реактивними артритами. За словами І. Немикіної, причинами найпоширенішого виду серцево-судинних патологій серед дітей і підлітків є різні гормональні збої в організмі, порушення в харчуванні, надмірна чи недостатня вага тіла тощо. Часто причинами патологій серця і судин стають інфекції вірусного чи бактеріального характеру. Серед останніх найнебезпечнішою є стрептокок групи А. Ця інфекція виділяє в кров токсини й інші ферменти, які руйнують стінки судин, шкодять серцю.

Також дитячий кардіолог просить дорослих не панікувати, якщо в їхніх немовлят лікарі виявляють так зване відкрите овальне вікно – серцеву аномалію. За словами Ірини Немикіної, вона не є патологією, з нею народжуються абсолютно всі малюки і в більшості випадків ця аномалія з часом зникає. Хоча дехто живе з нею і все життя. Специфічного лікування відкритого овального вікна не існує, каже лікар. Крім того, зазначає кардіолог, в останні 5 років у Павлограді медики почали фіксувати у дітей ще один вид серцевої патології – синдром дисплазії (недорозвиненісті) . сполучної тканини .

Ірина Немикіна радить батькам звертати увагу на стан своїх дітей, аби не прогавити розвиток у них небезпечних хвороб. Зокрема, слід помічати, коли дитина має надмірну сонливість, млявість, втрачає увагу і апетит. Це може свідчити про інтоксикацію організму стрептококом. Симптомами інших порушень серцево-судинної системи у дітей може стати головний біль чи важкість в області серця, запаморочення, непереносимість фізичних навантажень тощо. Якщо дитина виявляє подібні симптоми, батькам варто показати її педіатру. Він визначить, яку діагностику слід пройти дитині.

Олекса Сурай