Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

logo
173741_poki_batki_ne_bachat_diti_tikajut_z_domu.jpeg


Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

За статистикою, з початку року у Дніпрі з домівок тікали 224 дитини, з них 219 знайшлися в першу добу. Про це під час прес-конференції в ІА «Інформатор» розповіла старший інспектор ювенальної превенції Дніпропетровського відділу поліції Тетяна Єфременкова.

Найчастіше тікають підлітки у віці 15-17 років. Тетяна Єфременкова наголосила, що будь-яка стресова ситуація для дитини, наприклад, початок навчального року, може стати причиною до того, що дитина йде з дому.

«Дитина може відчувати стрес на тлі досить інтенсивних розумових і емоційних навантажень, неблагополучної обстановці в сім’ї, конфліктів з батьками, однокласниками та друзями. Проте в будь-якому випадку дитина повинна знати: якою б вона не була, поганою чи доброю, вона завжди буде любленою, а також у неї є безпечне місце – це її сім’я та дім. Усе інше не має значення. Найкраще, що батьки можуть зробити для своєї дитини, – це забезпечити їй почуття потрібності та безпеки у колі найрідніших. Для цього потрібно хоча б розмовляти з дитиною»,- зазначає Тетяна Єфременкова.

За словами фахівця, найбільшою проблемою, яка ускладнює пошук дітей, становить необізнаність батьків в особистому житті підлітків.

«Деякі мами і тати не знають ані друзів, ані товаришів, ані вподобань своїх дітей. Це суттєво гальмує процес пошуку, адже найчастіше діти тікають з дому до своїх друзів-однолітків. Вкотре звертаюся до батьків: будьте пильні, розмовляйте зі своїми дітьми, цікавтеся, де вони проводять вільний час», — закликала Тетяна Єфременкова.

Постійний стрес у житті дитини може довести її до того, що вона захоче скоротити собі віку. Дорослих має насторожити самоізоляція, цілковита відмова від спілкування з друзями, постійне сидіння у власній кімнаті, депресивні малюнки або картинки в соцмережах, вперте небажання ділитися своїми справами чи навпаки – розмова з посилом про власну непотрібність і жорстокість світу. Такі озвучені думки мають насторожити батьків, радять фахівці. 

Татяна Єфременкова зазначила, що з початку 2017 року у Дніпрі одна дитина покінчила життя самогубством, в минулому році таких випадків було два.

Автор: Дарина ТВАРА


Реклама

А поделиться?