Почувати себе вільними: як «особливих» першачків зустрічали на Дніпропетровщині (Відео)

logo

Яким був в них перший день навчання — розповість журналістка «5 каналу».  

За темою

>
Неможливе – у дії: як школа в Києві піднімає на ноги особливих діток

13-річну Настю у клас на руках заносять однокласники та охоронці. Дівчина обмежена у фізичних можливостях від народження. Після тривалого навчання вдома, вона сама захотіла у школу. Мріє стати лікарем.

«Удома хоч воно і добре, але в школі все ж таки воно краще. Тому що в школі є спілкування, тому що до тебе приходять твої друзі, яких ти любиш. А вдома ти такого не отримаєш», — каже Анастасія Обертун.

Мама Насті соромиться прискіпливої уваги до дочки й уникає розмови. Проте її поява у класі вже не викликає зайвих емоцій у однолітків — для цього з дітьми працюють психологи. А поряд з особливими учнями завжди є асистенти.

«Це наше найбільше досягнення, що Настя не ховається за своїм діагнозом, а вона відкрита світу, і світ відкривається їй», — пояснює шкільний психолог Оксана Денис.

Інклюзивну освіту запровадили майже в півсотні шкіл Дніпра. Там облаштували класи з додатковими можливостями візуалізації навчального матеріалу.

«Їй тут буде цікавіше. Тут вона трошки адаптується до школи, і буде легше спілкуватися з іншими дітками. Вона буде почувати себе більш вільною», — переконана мати першокласниці Наталя Коліне.

Експеримент з інклюзивною освітою дається нелегко, кажуть керівники навчальних закладів. Потрібні не лише додаткові ресурси та час, а й допомога дітей, які вчаться разом з особливими однолітками. Чим вони можуть допомогти — дізнайтесь у сюжеті:

В експерименті з впровадження інклюзивної освіти в Україні беруть участь школи п‘яти областей.  

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область, «5 канал»

Дивіться також фотогалерею за темою: 

«Мам, я вже доросла»: як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж