«Південмаш» висловлює жаль з приводу інформаційних маніпуляцій про нібито причетність до підтримки ядерного потенціалу РФ

logo

Держпідприємство «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» (ПМЗ, Дніпро) висловлює щире співчуття у зв’язку з інформаційними маніпуляціями про нібито причетність підприємства до підтримки ядерного потенціалу РФ, і зокрема, виробництва і облуговування комплексів «Тополь-М» ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) РФ, заявляє прес-служба ПМЗ.

«Третього липня в прямому ефірі одного з українських телеканалів з вуст людини, яка назвалася військовим експертом, прозвучала інформація про те, що «Південмаш», як виробник ракетних комплексів стратегічного призначення «Тополя-М», з періодичністю раз на два роки здійснює регламентні роботи для підтримки їхнього технічного стану, а також передав Росії 14 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) у травні поточного року», — наголошується в переданій агентству «Інтерфакс-Україна» у середу офіційній заяві прес-служби.

У зв’язку з цим прес-служба ДП наголошує: «Південмаш» не є виробником комплексів «Тополя-М», а також будь-яких вузлів для нього. «Південмаш» з моменту набуття Україною незалежності взагалі не виробляє ніяких ракетних комплексів стратегічного призначення, а також не має складських запасів МБР для них».

«Відповідно, відомості про передання «Південмаш» МБР будь-кому також не відповідають дійсності», — акцентують у ПМЗ.

«Південмаш» висловлює щире співчуття, що телевізійна аудиторія стала жертвою неправдивої інформації «, — зазначається в заяві.

При цьому прес-служба також уточнює, що у виконання рішення РНБО України від 27 серпня 2014 року, введеного в дію указом президента України N 691/2014, «Південмаш» вже близько трьох років не обслуговує експлуатовані РФ ракетні комплекси стратегічного призначення Р-36М (за західною класифікацією SS-18, «Сатана» — ІФ), які вироблялися на підприємстві до розвалу СРСР.

ДП «Південмаш» — одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий в світі виробник ракетоносіїв і супутників цивільного, наукового і військового призначення.

Як повідомлялося, У 2014 році Україна припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення в зв’язку з російською агресією і анексією РФ Криму, заборону на ВТС з РФ, зокрема й поставки продукції подвійного призначення, введено у серпні 2014 року. Уряд України в травні 2015 року розірвав міжурядову угоду з РФ у сфері ВТС від 1993 року.

До розриву ВТС в зв’язку з агресією РФ, підприємства ракетно-космічної галузі України забезпечували продовження термінів експлуатації ракетного комплексу 15П118М (МБР РС-20В, за західною класифікацією SS-18, «Сатана» — ІФ), що є на озброєнні РВСН РФ, розробки ДКБ «Південне» і виробництва ДП «Південмаш».

За даними з відкритих джерел, російський ракетний комплекс стратегічного призначення «Тополя-М» (РТ-2ПМ2 з МБР 15Ж65 шахтного базування і МБР 15П155 мобільного базування) створений у кооперації підприємств ОПК РФ у 80-90 роках минулого століття. Розробником ракети виступає ЗАТ «НТЦ-Комплекс-МІТ (Москва), виробником — ВАТ» Стрийський завод «(Удмуртія, РФ). Комплекс» Тополь-М «прийнятий на озброєння РФ у квітні 2000 року, станом на 2012 рік на озброєнні РВСН РФ перебували 60 ракет шахтного і 18 ракет — мобільного базування.

ДП «КБ» Південне «(Дніпро, Україна), що брало участь у роботах із проекту на першому етапі, припинило участь у проекті в квітні 1992 року.