Після вибуху у Підгородньому дітей вчать правилам поводження з боєприпасами

logo

Після вибуху у Підгородньому дітей вчать правилам поводження з боєприпасами

Нещодавно у місті Підгородьому стався жахливий інцидент — четверо дітей підірвалися на снаряді. Від потужного вибуху у сусідніх будинках міста Підгородного повилітали шибки, а чотирьох дітей просто розкидало врізнобіч. Аби уникнути подібних ситуацій в школах міста почали проводити уроки безпеки. Про це під час прес-конференції в ІА «Забеба.лі» розповіла очільник Підгородього Галина Кузьменко.

«Ще на початку цього року ми організували заняття щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. По всьому місту були розклеїні оголошення з запрошеннями на захід, проте тоді майже ніхто не прийшов. Перед початком навчального року батьки звернулися до волонтерів, аби ті провели школярам цикл тематичних лекцій. Протягом осені волонтери у формі казки та гри розкажуть дітям про небезпеку снарядів, розкажуть, що треба робити, якщо хтось знайшов боєприпас та інше», — розповіла очільник місто Підгороднє Галина Кузьменко.

За словами голови міста, подібні випадки, де важко травмують діти трапляються через необізнаність батьків в житті дітей.

«В першу чергу батьки мають пояснювати малечі, що безпечно, а що ні. В кінці вересня ми готуємо зустрічі з батьками. Це буде не просто гра, яку проводять волонтери для дітей. Це буде розмова з представниками правоохоронних органів для того, щоб батьки розуміли відповідальність за життя і безпеку своїх дітей», — зазначила Галина Кузьменко.

Також у департаменті освіти при ДніпроОДА запропонували вчителям пройти курс підвищення кваліфікації в програмі предмету Безпеки життєдіяльності.

Галина Кузьменко зазначила, що окрім боєприпасів, які зараз привозять із зони бойових дій на Сході, пошукові загони у Підгородньому досі знаходять боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни.

«Цьогоріч пошукова група знайшла міну часів вітчизняної війни. Ця міна залягала на рівні роботи плуга. Якби її не знайшли, то міг би трапиться ще один нещасний випадок. Тому я вважаю, що у нас не достатньо працюють заходи з цивільної оборони. Ці структури фінансуються, і саме вони повинні організовувати навчання не тільки в школах, але і серед цивільного населення», — наголосила Кузьменко.

Наразі троє постраждалих дітей перебувають в обласній дитячій лікарні та їх життю нічого не загрожує.

Автор: Дарина ТВАРА