Підсумки 2го етапу впровадження системи відеоспостереження «Нікополь – прозоре місто»

logo

ІсторіяПроект був розпочатий ПП «Канріт» в серпні 2015 року за підтримки ряду підприємців Нікополя.

Метою проекту було надати відеоінформацію про життя міста в Інтернет, полегшити доступ з будь-якого куточка міста віртуально в інші місця Нікополя, допомогти комунальним службам наводити лад у місті.

Проект якоюсь мірою повинен був допомогти поліції виконувати свої обов’язки по забезпеченню порядку в місті.

Інтернет-провайдери «Мейнстрім» та «Експресс» погодились безоплатно підключати камери та підтримувати своїми мережами новий проект. Велике ДЯКУЮ Ruslan Gurin та Roman Lyashenko за плідну співпрацю.

На першому етапі встановлення камер фінансували:- ПП «Канріт»- ФОП Райва Крістоф Гайнріх Карл Марія- Магазин «Стиль»- ПП «Яна» (Роман Лупинский)- Магазин «Стройплощадка»- ПП Николай Гайдук- ТОВ «Катруся» (Татьяна Жовнина)- Кафе «Якорь» (Анатолий Тульчинский)- ТОВ «Колорит»- ТОВ ВИРОБНИЧО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР «ТРУБОСТАЛЬ»- ТОВ «ВСМПО ТИТАН УКРАЇНА»

Щира подяка всім нашим партнерам за підтримку!

З перших днів інформація з камер транслювалася в мережу Інтернет на сайті www.kanrit.com/webcameraall , потім було створено спеціалізований сайт webcam.nikopolnews.net зусиллями Владимир Заграничный .На закінчення першого етапу у черговій частині поліції було встановлено робоче місце оператора відеонагляду, що дало можливість проглядати відеоархів записів з камер майже за 2 тижні.

Грант

В травні 2016 року ГО «Власна ініціатива» надала заяву про участь у конкурсі на отримання гранту з метою фінансування проекту «Створення системи відеоспостереження «Нікополь – прозоре місто» від Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»). При цьому, Нікопольська міська рада гарантувала співфінансування проекту. Відділ міжнародного співробітництва та розвитку на чолі с Сергієм Дорошенко спільно з ГО «Власна ініціатива» кілька місяців готували проект, експертизу та багато інших обов’язкових документів… Друзі, широ дякую вам за співпрацю!

Весь цей час працювала робоча група, яка об’єднала всіх відповідальних фахівців на чолі з Юрий Сокол.

В грудні 2016 року ГО «Власна ініціатива» був отриманий перший транш гранту від Проекту ЄС/ПРООН.28 квітня монтажні та налагоджувальні роботи були завершені.Завдяки успішній реалізації грантового проекту «Нікополь – прозоре місто» та наполегливості Сергія Дорошенко Проект ЄС/ПРООН надав нашому місту можливість отримати додатковий «бонусний» грант на інформатизацію та автоматизацію комунальних закладів охорони здоров’я нашого міста, але це вже інша історія.

Статистика

В місті за весь цей час встановлено 79 камер відеонагляду:- 29 за рахунок підприємців- 22 за рахунок міського бюджету- 27 за рахунок грошей гранту ПР ООН- 1 за рахунок Асоціаціі ветеранів АТО (пам’ятник «Захисник Украіни»)Прокладено першу чергу міської оптоволоконної мережі у центрі міста довжиною 3,8 кілометра.Для отримання даних з камер зусиллями провайдерів та ПП «Канріт» були створені 2 канали з постійним трафіком 400 Мбит/с.Роботу системи забезпечують 3 двопроцесорні сервери з об’ємом зберігаємої інформації 50 Терабайт – це до 2 тижнів збереження даних у відеоархіві!

В черговій частині поліціі встановлено 49’’ телевізор та новий сучасний комп’ютер для оперативного відеонагляду. Свою статистику поліція регулярно надає в ЗМІ.Велика подяка керівництву поліціі,зокрема Юрий Сидорук , за негайну реакцію по усім запитам на допомогу.

Фінанси

На першому етапі підприємцями було вкладено 260 тис. гривень на встановлення відеокамер, придбання серверів, програмного забезпечення тощо.З бюджету було виділено 256,5 тис. гривень:- 137 тис. в рамках співфінансування грантового проекту;- 100 тис. на придбання 2 спеціалізованих відеокамер для визначення автономерів та 3 відеокамери високої роздільної здатності;- 19,5 тис. на придбання програмного забезпечення визначення номерів та його впровадження на в’їзді в місто Нікополь з Дніпра.

Проектом ЄС/ПРООН було надано грантових коштів 528 тис. грн.На теперішній час на створення апаратно-програмного комплексу відеоінформаційної системи «Нікополь – прозоре місто» всіма сторонами усього витрачено 1 044 500 гривень.

Хто є користувачем?

Поліція, СБУ , Міськавтодор, Муніціпальна поліція,інші комунальні підприємства та 2500-3000 відвідувачів webcam.nikopolnews.net та www.kanrit.comwebcameraall за добу.

Що планується далі?

Забезпечити контроль в’їзду-виїзду з міста на напрямках Кривий Ріг та с.Чкалове.Встановити оглядові камери на дамбі.Встановити додатково 10 камер на перехрестях та важливих для роботи поліції місцях.Встановити 4 роботизованих відеокамери камери на великих площах міста.Залучити до співпраці ОСББ, встановивши камери відеонагляду прилеглих до будинків територій.Забезпечити відеонагляд шкіл міста, а саме контроль входу-виходу та прилеглих територій.

P.S. Після того, як невідомі вандали і покидьки розфарбували пам’ятник «Захисник України», деякі з відомих депутатів риторично питали: “А нащо ми витрачаємо стільки грошей на відеонагляд, коли він не безперебійно працює і вночі не дуже добре все видно?”Скільки грошей витрачено з бюджету міста, я вже зазначив вище. Це краплина від того, що потребує надійна, високоякісна та сучасна система. І навіть створивши таку систему ми залишимось дуже залежні від електропостачання, крадіжок кабелю та інших форс-мажорних обставин.Перехід на автономне опалення завершено; і можливо тепер, коли перші позитивні результати використання системи «Нікополь – прозоре місто» вже отримані, ми нарешті знайдемо порозуміння в питанні подальшого фінансування та розвитку створеного комплексу відеонагляду на користь всієї громади.