Перший музей АТО відкрили в Дніпрі

logo

главная

На відкриття прийшло багато мешканців Дніпра, бійців і ветеранів АТО та їх рідних, волонтерів, блогерів, а також команда губернатора Дніпропетровської області Валентина Резніченка та мера Дніпра Бориса Філатова.

вход

Світлина Олександра Кліменка. Керівництво Дніпропетровщини на урочистому відкритті музею АТО

У першій залі – речі мешканців області, які зробили внесок у захист України. Тут інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіши волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Колекцію наданих експонатів неочікувано прямо на відкритті виставки поповнив і бойовий рюкзак екс-лідера “Правого сектора” Дмитра Яроша.

смс

Світлина Юрія Голіка. SMS-повідомлення з фронту від бійців своїм родинам

Є особливо важка, з моральної точки зору, “Зала Пам’яті” – півтисячі портретів людей, які віддали на Донбасі свої життя, захищаючи Україну.

портреты

Світлина Ольги Павловської. Загиблі бійці на Донбасі та їх речі. 

У цій залі емоції дійсно зашкалюють. Один з відвідувачів виставки, ветеран АТО Масі Найєм з цього приводу написав проникливий пост у Facebook: “Дивлячись на чорні стіни з іменами загиблих, я багато разів повторюю собі “вони тоді були живі”. Ось всі вони – були живі. Кожне окреме життя, цілі картотеки особистих справ, сотні паперців у держорганах як підтвердження їх реального існування… Найстрашніше, що серед цих прізвищ крім сотень тих, хто був поруч на майдані – є трійка прізвищ хлопців, з якими ти спав у одній палатці на полігоні. Ви в це вірите? Я щось не можу. Я ніколи ніде це так чітко не усвідомлював, як сьогодні в тій кімнаті”.

Також в музеї АТО створили вражаючий кінозал, де зображення передається на 360 градусів і відчувається “ефект присутності”. На чотирьох стінах пропонується подивитися 24-хвилинний фільм, у якому в хронологічній послідовності представлені події останніх трьох років – від окупації Криму до сьогодення.

зал

Світлина Лілії Луценко з мультимедійної зали.

мультимедийный

veptq

Світлини Nataliya Rumyantseva з мультимедійної зали.

“Відкриття такого музею закладує основу історичної пам’яті. Саме так народжується громадянин, так створюється Держава. Впевнений, що будь-хто з відвідувачів знайде свої точки, де серце починає битися прискорено”, – поділився власними враженнями від музею військовий фотограф і волонтер Дмитро Муравський.

А фотограф Олесь Кромпляс назвав музей АТО в Дніпрі цікавим, оригінальним і достойним, а також пошкодував, що музей не в Києві.

Виставка в музеї АТО буде розширюватися – аж до цілковитої Перемоги у війні з російським агресором. А наблизити цю Перемогу над окупантами можемо лише ми разом з вами, допомагаючи бійцям на передовій. Не забувайте про тих, хто сидить в окопах, хто ризикує власним життям, хто стримує навалу терористів, хто дарує нам мирне небе над головою. Долучайтесь до підтримки військових в рамках проектів на сайті www.PeoplesProject.com.