Павлоградський бізнесмен, якого прокуратура звинувачує у зловживаннях, хоче приватизувати нерухомість

logo

Втім, вищевказаний депутат стояв на своєму: «Розумієте, в якому становищі будуть депутати, якщо ми вам зараз продамо ці будівлі, в центрі міста, найкращі. А завтра вас посадять у тюрму. Давайте дочекаємося, коли ви скажете: «Я перед законом чистий…»» Крапку з комою в дискусії поставив мер. А. Вершина запропонував депутатам остаточно вирішити питання щодо заяви бізнесмена на пленарному засіданні сесії 21 листопада.

Скандальне питання зняли з розгляду

Нагадаємо, вперше ім’я Георгія Масленникова набуло розголосу навесні цього року. Тоді він також звернувся до міськради з проханням дозволити йому приватизувати орендовані ним із 2015 року одноповерхові будівлі загальною площею 700 кв. м у центрі міста. До речі, балансоутримувачем цього комунального майна є КП «Агентство Ритуал». Під час спільного засідання депутатських комісій 28 березня директор КП «Управління ринками» оголосив депутатам про свої плани реконструювати будівлі і в ідкрити там комерційну їдальню.

Бізнесмена тоді фактично підтримав начальник міського відділу обліку комунального майна та житлової площі Володимир Лисак. Він повідомив, що протягом двох років орендар сплатив 167 тис. грн. орендної плати та суттєво поліпшив стан об’єктів, що, за словами В. Лисака, дає право орендарю їх викупити, оминаючи процедуру торгів.

У відповідь чимало депутатів висловили сумніви в достовірності зазначених даних і, в цілому, в першочерговому праві орендаря на викуп нерухомості. Вже за тиждень, 4 квітня, під час пленарного засідання депутати ухвалили, як тоді здавалося, остаточне рішення. На підтримку приватизації Г. Масленниковим об’єкта нерухомості свої голоси віддали менше половини присутніх у залі обранців. Запрошені до зал и журналісти на власні вуха чули, як лічильна комісія оголосила цей результат, а мер Анатолій Вершина констатував, що проект не пройшов.

Проте, незабаром на офіційному сайті міста в розділі « Поіменне голосування 21 сесії » з’явилася інформація, яка вказувала на те, що проект таки підтриманий більшістю депутатів. Це викликало протест із боку деяких фракцій. У ситуацію втрутився мер, який заявив, що не готовий підписувати спірне рішення, а запропонує обранцям почати все спочатку. Врешті решт, питання приватизації скандального об’єкта депутати більше не розглядали.

Вимагав 80 тисяч гривень?

Згодом громадськість дізналася про те, що Г. Масленников вже не працює директором КП «Управління ринками» і що прокуратура висунула йому звинувачення в скоєнні службового злочину, передбаченого ч.3 ст. 369-2 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди») КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років із конфіскацією майна. В липні 2017 року над колишнім директором КП розпочався суд. Перше засідання у справі відбулося 14 липня.