Павлоградські активісти провели мітинг на підтримку блокади ОРДЛО

logo

Павлоград долучився до низки спонтанних акцій на підтримку блокади так званих «ДНР/ЛНР», проти силового розгону її учасників і за негайне прийняття закону про тимчасово окуповані території. Сьогодні, 14 березня, у сквері Шевченка відбувся мітинг, який зібрав понад 50 громадських активістів.

 

Його ініціатором виступила ініціативна група з числа представників кількох патріотичних організацій, ветеранів АТО, волонтерів, депутатів міськради. Приводом для проведення акції стали події 13 березня в Кривому Торці на Донбасі, де силовики затримали учасників одного з «редутів» блокади ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей).

укнукн

«Не можна бити громадян України»

«У кого є сумінви, що блокада є політичною акцією, я скажу, що блокада вже давно стала народною. Так, її підтримують політики, народні депутати, але для того, щоб хлопців там не розігнали… – заявила лідер громадської організації «Хорт» Ганна Федянович. – Не можна бити громадян України. Вони (влада, силовики – прим. авт.), мабуть, забули, що прийшли до влади саме завдяки громадянам України… На жаль, вчора на 16 редуті… силовики приїхали туди на БТРах, знущалися над блокувальниками, клали їх обличчям в землю… Ми не допустимо такого ставлення до себе. Блокада продовжується.»

Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій засудили дії Нацполіціі і СБУ, звинуватили центральну владу в Україні в поверненні до практики розгонів мирних протестів часів В. Януковича, зажадали відставки міністра МВС Арсена Авакова і керівника Антитерористичного центра СБУ Віталія Малікова. Крім того, мітингарі звернулися до Верховної Ради з вимогою негайно прийняти закон «Про тимчасово окуповану територію України» і закликали мера Павлограда і міську раду висловити свою позицію щодо даних подій.

екгоркнг

Павлоградці долучилися до блокади

Нагадаємо, акцію з блокування залізниці в районі Бахмута, котра з`єднує підконтрольну українській владі територію з територіями так званих «ДНР/ЛНР», 16 грудня 2016 року ініціювали українські ветерани-добровольці. Вони вимагали від російських окупантів звільнити з полону своїх побратимів. Наприкінці грудня, коли ці вимоги бойовики не виконали, добровольці розпочали блокування залізничного сполучення на окремих ділянках Донецькій області, в тому числі в районі Бахмута, де участь у блокуванні взяли і павлоградці.

Згодом до акції долучилися деякі народні депутати, зокрема, Володимир Парасюк та Семен Семенченко. Частина українського політикуму, журналістів, політологів та громадських діячів також стали на бік блокувальників, вказуючи на неприпустимість торгівлі з ворогом під час війни та на виявлені в ході блокади тіньові бізнес-схеми українських олігархів. Однак інші громадські діячі, політологи, високопосадовці та керівники силових відомств засудили дії блокувальників. Зокрема, останніх звинувачують у тому, що вони завдають Україні мільярдних збитків, загрожують енергетичній безпеці держави, оскільки перешкоджають потраплянню на українські теплоелектростанції дефіцітного для країни вугілля антрацитової групи, яке видобувається на шахтах окупованої Луганщини.

 

Усіх затриманих відпустили

Вже 6 лютого 2017 року українські силовики спробували зняти блокаду поблизу Бахмута. Як повідомили в мережі Фейсбук учасники акції, силовики застосували спецзасоби. Втім, два дня потому, 8 лютого, активісти заявили, що не припинили блокування залізничних колій поблизу Бахмута та на інших ділянках вздовж лінії фронту.

Протягом лютого Штаб блокувальників регулярно повідомляв в мережі Фейсбук про відкриття нових редутів на ділянках залізничного сполучення великої України з її окупованими територіями. Час від часу в ЗМІ з”являлися повідомлення, в яких йшла мова про те, що на учасників блокади влада застосовує репресивні заходи, а декого з керівників громадянської акції затримує. Між активістами і урядом тривали переговори щодо вироблення компромісу. 1 березня Кабмін затвердив новий порядок переміщення товарів і вантажів через лінію розмежування. Однак, судячи з повідомлень на сторінці Штаба блокади в Фейсбук, рішення уряду активістів не задовольнило. Опоненти почали звинувачувати один одного в підігруванні інтересам Кремля і дестабілізації суспільної ситуації в країні. За два місяці тема блокади ОРДЛО стала однією з найбільш резонансних у суспільстві.

В понеділок, 13 березня, Штаб блокади торгівля з окупованими територіями повідомив у Фейсбук, що цього дня українські силовики жорстоко розігнали учасників блокади у Кривому Торці Донецької області та затримали чимало активістів, в тому числі ветеранів АТО. Це викликало низку протестів у різних містах країни. Натомість, прес-служба Нацполіції 14 березня повідомила про виявлення у блокувальників незареєстрованої зброї та про погрози з їхнього боку на адресу силовиків.

Також у Нацполіції підтвердили затримання 45 осіб з числа блокувальників, серед яких виявилися й раніше засуджені за вбивство. За даними НП, усіх затриманих відпустили.

апнор