Патрульна поліція Дніпра: ентузіазм чи розчарування?

logo

Патрульна поліція Дніпра запрацювала 17 січня 2016 року. Під час підготовки і навчання представники нової структури давали численні інтерв’ю, в яких говорили, що хочуть змінити цю країну. Чи не згас їхній ентузіазм за час роботи? — у репортажі Громадського ТБ Дніпро.

Ми поспілкувались з керівником про підсумки і плани реформованої установи, поговорили з пересічним патрульним про сьогоднішні настрої та запитали містян про їхнє ставлення до поліцейських.

Володимир Богоніс, який очолював патрульну поліцію міста з початку її заснування, перші місяці роботи називає продовженням навчання методом проб і помилок. Він зазначає, що у 2017-му серйозно постраждала лише одна службова автівка, але у минулому році аварій і пошкоджень транспортних засобів було багато. «Ми робимо висновки. Мушу сказати, що зараз, після вбивства Артема Кутушева і Ольги Макаренко, нам не потрібно примушувати патрульного вдягнути бронежилет, — згадує Володимир, — це була втрата не тільки дніпровської поліції, це була втрата для всіє України».

Він визнає, що серед патрульних є певна «текучка» кадрів, і прогнозує зменшення особового складу на рівні 20%. Втім, уже зараз проходять навчання 70 курсантів, які в кінці червня мають поповнити лави патрульної поліції.

Антон Мальков працював менеджером в рекламній компанії. Вирішив змінити професію і з першого дня роботи нової структури став патрульним: «Від початку було бажання взяти участь у чомусь грандіозному, адже реформа замислювалась глобальна. Я не ставив перед собою якихось завищених очікувань, адже я знав, що це складна робота. Розчарування викликає інше — реформа в цілому, стан правосуддя в країні. Є над чим працювати і що реформувати. Однією патрульною поліцією не можна обмежуватись. Проблеми набагато серйозніші і складніші».

Автор: Олександр ЧИЖ