Опудала зниклих тварин та яскраві метелики: як дніпряни мандрували зоологічним музеєм ДНУ

logo
181645_opudala_zniklih_tvarin_ta_jaskravi_meteli.jpeg


Опудала зниклих тварин та яскраві метелики: як дніпряни мандрували зоологічним музеєм ДНУ

Сьогодні, 27 вересня, екскурсією до одного з найстарішого — зоологічного музею ДНУ дніпряни відзначали Всесвітній день туризму. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Зоологічний музей Дніпровського національного університету – один з найстарших музеїв міста. Як правило, вперше його відвідують у віці 5-6 років. Попри це, юні відвідувачі повертаються до музею вже у дорослому віці, адже знайомство з експонатами спочатку вражає неповторністю кожного виду тварин, а згодом приваблює пізнавальною стороною.

Зі слів екскурсовода, перші експонати датовані 1901 роком. Саме їх, за власною ініціативою, зібрав вчений-краєзнавець Дмитро Яворницький.

Особливість зоологічної колекції в тому, що вона складається з практично зниклих з дикої природи тварин. Це означає, що їх, окрім музею та зоопарку, можна побачити лише в Червоній книзі України. До того ж, опудала тварин виставлені на тлі природи та показують певний сюжет з життя тварин.

Серед відвідувачів користуються популярністю опудало видри, яка зловила рибу, сови, шимпанзе, а також яскрава колекція метеликів.

На сьогодні в музеї займаються не лише збереженням рідкісних видів тварин, але й їх дослідженням. В свою чергу, відвідувачі завжди можуть оглянути безліч експонатів, які дозволено фотографувати та малювати.

Нагадаємо, що екскурсією до музею лоцманського ремесла стартував безкоштовний тур маловідомими музеями Дніпра, організований туристичним центром «Риба Андрій».

Автор: Людмила СТУПАК


Реклама

А поделиться?