Окозамилювання чи зміни програми: як у Дніпрі «рятують» Бюджет участі

logo

Окозамилювання чи зміни програми: як у Дніпрі "рятують" Бюджет участі

Сьогодні, 25 травня, громадськість Дніпра разом з представниками департаменту з питань енергефективних технологій та ініціатив та департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради мали обговорити зміни до Положення про Бюджет участі. Однак на завчасно заплановану зустріч прийшли лише представники Громадської ради, тоді як чиновники нібито перенесли обговорення на інший день. Після півгодиного очікування та наполягання громади розробники проекту участі все ж з’явилися. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — приміщення Дніпровської міськради.

Представники Громадської ради пояснюють, що такі ситуації непоодинокі, адже щоразу, коли в Дніпровській міськраді прагнуть прийняти зміни у вигідній для мерії редакції, учасників обговорень починають втомлювати перенесенням зустрічей. Тоді ж, на третій-четвертий раз збираються лише представники департаментів та голосують «за». Таким чином, буде вважатися, що громадськість приймала участь в рішеннях.

З рештою, до учасників Громадської ради приєдналася заступниця директора департаменту енергоефективних технологій та ініціатив Ольга Сіножатська. Після завірянь про те, що зустріч дійсно перенесли (чомусь не попередивши про це нікого), вона розповіла, що департамент прагне покращити проект Бюджету участі разом з громадою Дніпра.

«У вересні минулого року нам передали програму бюджету участі. Вже в цьому році ми проводимо велику кількість слухань, аби виправити недоліки проекту. Ми запрошуємо представників громадськості, освіти та ОСББ Дніпра, щоб утвердити зміни до Бюджету участі», — розповіла заступниця директора департаменту енергоефективних технологій та ініціатив.

Зі слів Ольги Сіножатської, вже відбулося чотири обговорення змін до Бюджету участі.  Пропоновані зміни до проекту розміщені на сайті міської ради, окремі положення яких вона пояснила учасникам обговорення.

Як зазначається, у 2018 році фінансування Бюджету участі складає 16 мільйонів гривень.

«Часто фінансування здійснюється в спотвореній формі. Частина грошей надається на реалізацію дійсно гідних проектів, інша частина — розпилюється. Мета громадської — досягти того, щоб кошти ефективно використовувались. Комісія має працювати об’єктивно, неупереджено та своєчасно. Тому необхідно моніторити цю комісію», — додав голова ГО «Інститут суспільних відносин» та учасник Громадської ради Дніпропетровської міської ради Михайло Богданов.

Зауважимо, що наступні публічні обговорення мають відбутися у вівторок в приміщенні департаменту охорони здоров’я Дніпровської міськради о 16:00.

Нагадаємо, що 19 квітня, у Дніпровській міській раді відбулася зустріч між представниками міської влади та учасниками Бюджету участі, під час якої учасники обговорювали можливі поправки до Положення про партиципаторне бюджетування аби зробити проект прозорим та чесним.

Автор: Людмила СТУПАК