Новий вид транспорту може з’явитись у Дніпрі

logo
144606_novij_vid_transportu_mozhe_z_javitis_u_dn.jpeg


Делегація представників Leitner Group (Австрія) відвідала Дніпро та вивчала можливості будівництва канатного метро у нашому місті

Про це повідомляють у «Агентстві розвитку Дніпра».

Представник австрійської компанії Орхан Ширін зазначив, що наше місто має можливість вирішити проблему пересування людських потоків із залученням надсучасних технологій.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко розповів, що винесені на обговорення інвестиційні пропозиції поєднують концепції створення індустріального парку на Слобожанському проспекті, яким опікується агентство, і будівництво канатного метро. Приблизний вигляд можливого маршруту наступний: Центр (район центрального універмагу) – Слобожанський проспект (район надземного пішохідного переходу) – Індустріальний парк, що створюється (район ТЦ «Наша правда») – Лівобережний (проспект Миру).

Міський голова Борис Філатов чекає конкретних розрахунків, які б показували термін окупності та використовували, як метод взаємодії з бізнесом, державно-приватне партнерство.

— Кажучи відверто, – ділиться Володимир Панченко, – перше, що нас зацікавило у зустрічній пропозиції компанії, це вартість проекту та швидкість його втілення. Так, наприклад, у м. Києві канатну дорогу від Поштової площі до Труханового острова планують побудувати до фіналу футбольної Ліги чемпіонів 2018 року. А вартість проекту оцінюють у $ 400 млн. В нашому ж випадку це в десяток разів дешевше. Комфортність та безпека для пасажирів, економічна ефективність, доступність для всіх верств населення, сучасний естетичний вигляд, висока рентабельність забезпечені.

Яку вартість може мати білет на проїзд, розповів проектний менеджер «Агентства розвитку Дніпра» Сергій Соломаха:

— Якщо мова йде про 20,5 млн. Євро інвестицій за проектом, стартова ціна на квиток складатиме 0,15 -0,2 Євро. Впевнений, за такою ціною – 4,5 грн. до Індустріального парку (навпроти ТЦ «Наша правда»), і 6 грн. до Лівобережного масиву – цілком реально забезпечити потік в 25 000 пасажирів на день.

Представники австрійської компанії вже обговорили з представниками «Агентства розвитку Дніпра» деталі будівництва канатного метро. А саме, проходження річки Дніпро, облаштування станцій, підготовчих робіт та навіть можливість здачі об’єкту Держкомісії. Крім того, вони виразили готовність прийняти участь у організації залучення фінансування проекту з урахуванням проведення додаткових робіт при отриманні гарантій від міста. Директор департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міськради Ігор Маковцев зазначив, що надасть уточнюючі дані щодо пасажиропотоків та розташуванню станцій.

Сторони вже почали робити кроки до впровадження проекту. Спочатку його доопрацюють у відповідності до міжнародних стандартів, стандартів UNIDO в частині структури бізнес-плану. Потім представлять його Борису Філатову на розгляд. Коли міський голова затвердить проект, розпочнеться робота по організації фінансування і будівництва.

Представник Leitner в Україні Антон Фалтинський висловив пропозицію про відвідання делегацією Дніпровської міської ради Південного Тіролю (Італія), щоб перейняти досвід розвитку регіону.


Реклама

А поделиться?Читайте также: