Небезпека теплового удару: як себе вберегти від літньої спеки

logo

Небезпека теплового удару: як себе вберегти від літньої спеки

Сьогодні, 19 липня, у ДніпроОДА лікар медицини катастроф Гліб Барков розповів дніпрянам як вберегти себе від негативних наслідків теплового удару, повідомляє Днірпоград.

За словами лікаря, найбільш вразливі категорії населення під час спеки — діти, люди похилого віку та громадяни з серцевими захворюваннями. Аби вберегти себе від теплового удару Гліб Барков радить виконувати наступні дії:

— захищати голову від впливу сонця- носити легкий і світлий одяг, не синтетичний- уникати місць масового скупчення людей (маршрутки, базари тощо)- вживати більше рідини- намагатися не виходити на вулицю у найбільш спекотний період доби (11:00 — 14:00)

Втім, якщо уникнути теплового удару не вдалося, медик рекомендує одразу звертатися до лікарів.

«Перш за все, треба викликати лікаря аби той встановив чи дійсно це тепловий удар і призначив лікування. Сьогодні швидка їде на виклик 5-10 хвилин. Протягом цього часу постраждалу людину рекомендується покласти на землю, розстібнути сорочку, дати попити прохолодної рідини, занести у прохолодне приміщення і чекати лікаря», — розповів Барков.

Для людини сонячний і тепловий удари являються однаково небезпечним. Різниця полягає лише в тому, що тепловий удар ми можемо отримати в зачиненому приміщення, а сонячний — безпосередньо на сонці. 

Автор: Антон МОРОЗ