Небезпечно домовлятися із військовими про висвітлення навчань, — голова НСЖУ про поранення журналіста у Кривому Розі

logo

Начальник управління зав’язків з громадськістю Збройних Сил України підполковник Богдан Сеник надав відповідь на запит голови Національної спілки журналістів Сергія Томіленко стосовно справи пораненого криворізького оператора В’ячеслава Волка.

Далі цитуємо відповідь:

Управлінням зав’язків з громадськістю Збройних Сил України спільно з визначеними співвиконавцями опрацьовано, в межах компетенції, Ваше звернення щодо оперативного проведення якісного внутрішнього розслідування проведених навчальних зборів загону оборони №1051 Саксаганського РВК у місті Кривий Ріг 6 липня 2017 року, що призвели до тяжких наслідків – поранення, нібито під час навчань, журналіста телерадіокомпанії «Перший Криворізький» (інформаційний інтернет-портал «Первій Криворожский», — авт.) В’ячеслава Волка.

За інформацією отриманою від Командування Сухопутних військ Збройних сил України та Військової служба правопорядку Збройних сил України до проведення навчань не залучався.

Поранення громадянин Волк В.В. отримав під час демонстрації йому цивільною особою – громадянином Петренком І. В. методики затримання порушника в ході зйомки сюжету ТРК «КР1» за ініціативою журналістів зазначеного ЗМІ.

Читайте також: Відповідальність за трагедію під час навчань військові перекладають на журналістів Кривого РогуЗйомка зазначеного сюжету не ініціювалась посадовими особами ЗСУ і проводилась під час перерви та зміни учбових точок.

Присутні на навчаннях військовослужбовці Криворізького гарнізону, надали Вячеславу Волку матеріальну допомогу та висловили його родині свої співчуття щодо його поранення.

За інформацією Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України В’ячеслав Волк може бути госпіталізований на безоплатних засадах до одного із закладів охорони здоров’я, підпорядкованого Міністерству оборони України, для проведення необхідного лікування.

За фактом поранення громадянина Волка В.В., до Єдиного реєстру досудових розслідувань органами Національної поліції України внесенно інформацію щодо протиправних дій громадянина Петренка І.В.

Слідчі дії стосовно вищезазначеної події здійснюються представниками Нацполіції України, надання правової оцінки дій (бездіяльності) громадян, в тому числі, посадових осіб, причетних до зазначених подій, буде здійснено після розгляду справи у суді.

Читайте також: Відкритий лист журналістів до Міноборони«Готовність Міністерства долучатися до лікування оператора вже є позитивом. Утім перенесення відповідальності на «цивільного» насторожує, адже Міноборони у своїй відповіді більше увагу приділяє не стільки увазі постраждалому журналісту, скільки обставинам, які мають характеризувати невійськовий характер інциденту», — прокоментував надану Міністерством оборони України відповідь Сергій Томіленко.