Народне надбання Дніпропетровщини: у Дніпрі провели майстер-клас з петриківського розпису

logo

Народне надбання Дніпропетровщини: у Дніпрі провели майстер-клас з петриківського розпису

Сьогодні, 13 грудня, дніпрянам розповіли про традиції та продемонстрували основи петриківського розпису. Про це повідомляє Дніпроград з майстер-класу Народного майстра петриківського розпису Вікторії Тимошенко.

Петриківський розпис – це українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. У сучасному вигляді петриківка сформувалася наприкінці XIX — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов’язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття.

«Традиційно петриківський розпис наноситься жовтим, червоним та зеленим кольорами на білий фон. Одним із найпоширеніших орнаментів є квітка «цибулька», її вважають  логотипом петриківського розпису та символом сім’ї та добробуту», — розповідає майстер  – «Спочатку розписували візерунками папір, потім орнаменти почали наносити на хати та речі побуту».

Зазвичай петриківські орнаменти асоціюються з теплою порою року через їх яскраві та світлі кольори, а для того щоб застосувати цей вид розпису у якості зимових сюжетів, достатньо малювати холодними кольорами (синім, білим та голубим) і прикрасити предмет блискітками. Петриківським розписом можна прикрашати також і новорічні іграшки, які можуть виступати у якості подарунка і з року в рік дарувати господарю теплий дух Різдва та Нового Року. Т

акож Вікторія Тимошенко зазначила, що застосовувати петриківку у якості прикраси новорічних іграшок майстри почали відносно нещодавно, оскільки культура розвивається і винаходять нові способи застосування різноманітних видів мистецтва у сучасному побуті.

Нагадаймо, що у Дніпрі створили логотип «Українського радіо» в стилі петриківського розпису.

Автор: Ольга АНДРОСОВА