На Січеславщині відбувся масштабний етно-рок фестиваль «Kozak FEST-2018»

logo

На Січеславщині відбувся масштабний етно-рок фестиваль «Kozak FEST-2018»

1-3 червня у селі Жовтоолександрівка, що на Січеславщині, в урочищі Княжі Байраки пройшов етно-рок-фестиваль «Козак Фест». Сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» організатори фесту підбили підсумки заходу, передає Дніпроград.

Участь в музичному фестивалі взяли улюблені рок та етно-колективи: ТНМК, Воплі Відоплясова, Карна, Скрябін, Наталка Карпа та інші. А також на окремій сцені для гостей свята виступали музичні, танцювальні, театральні та інші творчі колективи Січеславщини. 

«Для мене стало справою честі відродити те, що нас може об’єднати. А зробити це може пісня, культура, традиції. Це заходи, які пов’язують нас з історичним минулим, місцями української слави. Саме культура і музика допомагає людям відчути, що вони є однією нацією. Наш захід був пронизаний українським духом. На фестиваль завітали близько 15 тисячі осіб з усіх куточків України і навіть із закордону», — розповів організатор фестивалю, народний депутат України Юрій Береза. 

На фестивалі гостей чекала не тільки якісна українська музика, а й безліч розважальних зон, де вчили ковальській майстерності, стрільбі з лука, гончарного мистецтва. Програмою свята були передбачені масштабні міжрайонні змагання дитячих колективів з військово-спортивної патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва, козацький ярмарок з сільськогосподарською продукцією, виробами місцевих виноробів, свіжим хлібом, сувенірами, петриківським розписом, народними іграшками, кухнями народів світу та багато чим іншим. У рамках «Kozak FEST» пройшов конкурс молодих виконавців «Музичний герць».

Також на фестивалі Громадська підтримка СічеславськаТАК презентувала документальний фільм «Мандрівка у край затоплених Січей», а також провела просвітницьку лекцію щодо перейменування області на Січеславську.

Автор: Дарина ТВАРА