На Січеславщині проводять заходи щодо захисту аграріїв

logo

На Січеславщині проводять заходи щодо захисту аграріїв

На Січеславщині проводять заходи щодо захисту власників та орендаторів земельних ділянок від рейдових нападів. Про це сьогодні, 11 липня, дніпрянам розповіли представники Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Тимофій Дудін та Руслан Гусаков, передає Дніпроград.

За словами Тимофія Дудіна з серпня 2017-го року при всіх облдержадміністраціях почали працювати оперативні штаби захистів аграріїв від рейдерських нападів. Штаби були утворені у зв’язку з великою кількістю спроб (близько 20) захоплень як і земель сільськогосподарського призначення, так і урожаї, що вирощувалися на цих землях.

«У результаті роботи мобільних груп було проведено близько 30 семінарів з державними реєстраторами та така ж кількість зустрічей з аграріями. Загалом було охоплено близько 330 фермерських господарств», — розповів Тимофій Дудін.

Він наголосив, що основною причиною рейдерських захоплень є відсутність інформації у державному реєстрі прав, яку з 2013-го року веде Міністерство юстиції, про земельні ділянки. З 1991-го по 2013-й рік інформація вносилась різними суб’єктами державної реєстрації до різних джерел.

«Через це багато недобросовісних орендаторів подавали документи з неправдивою інформацією про земельні ділянки та їх власників. У результаті виникло таке явище як подвійна реєстрація», — зазначив Тимофій Дудін, — «Були внесені зміни до законодавчих та нормативно-правових актів, згідно з якими це явище було знівельовано».

Руслан Гусаков додав, що існують певні заходи, що попереджають протиправне посягання на земельні ділянки. Для цього існують два шляхи: послуга смс-маяк (вартість 300 грн. на місяць) або надання електронної адреси до державного реєстру прав відносно земельної ділянки для зворотного зв’язку (одноразовий платіж 70 грн.). У цих двох випадках власника земельної ділянки буде попереджено про спробу подати документи на право власності на земельну ділянку.

Якщо все ж таки повідомлення про неправомірно спробу подати документи на власність надходить до власника чи орендатора, протягом п’яти днів він може звернутися до будь-якого реєстратора в області, а потім до правоохоронних органів.

Як раніше зазначалося заступник Міністра юстиції заявив, що завдяки антирейдерським штабам Дніпропетровські фермери забули про напади.

Автор: Ольга АНДРОСОВА