На «Самар-Дніпро-Фесті» лицарі та козаки штурмували фортецю

logo
174805_na_samar_dnipro_festi_licari_ta_kozaki_sh.jpeg


На "Самар-Дніпро-Фесті" лицарі та козаки штурмували фортецю

Вчора, 9 вересня, у перший день «Самар-Дніпро-Фест» гості свята змогли побачити одразу дві реконструкції штурму фортеці. Спочатку клуб Історичної Реконструкції «Вітальєри» та Альянс Клубів Вйськово-Історичної Реконструкції і Середньовічного Бою «ДЗХ» провели середньовічний бій за твердиню, після чого гості-реконструктори козацької доби відтворили штурм фортеці Кодак у 1648 році. Про це з місця події повідомляє Дніпроград.

Лицарі показали свої уміння битися на мечах та сокирах та продемонстрували усім справжню театралізовану виставу з «хеппі-ендом». Гості фестивалю були вражені натхненністю реконструкторів та динамічністю подій. У реконструкції середньовічної битви загалом взяли участь близько 50 лицарів у обладунках, легких піхотинців та дівчат.

У свою чергу, козаки влаштували справжню стрілянину та штурм фортеці Кодак під час повстання українців під проводом Богдана Хмельницького у 1648 році. Реєстрові козаки та так звана голота тричі викиликали командуючого польським гарнізоном, але останні відбивалися до кінця та погодилися на почесну капітуляцію (збереження усієї своєї зброї, війська та великої частини ресурсів). Під час штурму лунали постріли з мушкетів, пістолів, гармат та багатоствольної зброї тих часів.

Реконструктори з обох таборів продовжать свою роботу і на другий день фестивалю.

Автор: Антон МОРОЗ

А поделиться?