На Дніпропетровщину прийдуть три мутації грипу: як не захворіти

logo
183653_na_dnipropetrovwinu_prijdut_tri_mutaciji_.jpeg


На Дніпропетровщину прийдуть три мутації грипу: як не захворіти

Цього року на Дніпропетровщині циркулюватимуть три штами вірусу грипу: Мічиган, Гонконг та Брісбен. Про це під час прес-конференції повідомила начальник відділу взаємодії з системою спеціалізованої акушерсько-гінекологічної допомоги та допомоги дітям міськради Галина Одінцова, інформує Дніпроград з місця подій.

Загалом в регіон прийдуть три мутації грипу: Гонконг, Брісбен і Мічиган, який поки що не зреалізував в нашій країні свої епідемічні властивості. Найефективнішим засобом профілактики грипу традиційно залишається вакцинація. Загалом вакцинація є не тільки надійним, але й найдешевшим методом боротьби з грипом. Економічні витрати на медикаментозну профілактику чи лікування навіть неускладненого грипу значно перевищують вартість вакцини.

«У зв’язку з тим, що ми знаємо, які штами вірусу будуть циркулювати, вже визначені вакцини, що є профілактикою до них. У Міністерстві охорони здоров’я зареєстровані та дозволені до застосування чотири вакцини: французька «Ваксігрип», нідерландська «Інфлувак», корейська «Джісі Флю» та китайська «Інфлуенза Ваксін». Ми рекомендуємо зробити щеплення до початку епідемічного порогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, тобто до кінця жовтня», – зазначила Галина Одінцова.

Також лікарі радять зміцнювати імунітет. Щеплення, спорт, правильне харчування, спеціальні вітамінні курси – все це, або хоча б частину, рекомендується робити. Ну і звичайно, така профілактика допоможе захиститися не тільки від грипу, а й від подібних хвороб.

Нагадаємо, відтепер громадяни мають можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу і в селах, адже там функціонуватимуть заклади з мережі первинних центрів медико-санітарної допомоги.

Автор: Дарина ТВАРА


Реклама

А поделиться?