На Дніпропетровщині хочуть відновити річковий транспорт для експорту

logo

На Дніпропетровщині хочуть відновити річковий транспорт для експорту

Сьогодні, 14 липня, в приміщенні ДніпроОДА представили Національну транспортну стратегію на період до 2030 року. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У заході взяли участь заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Віктор Довгань, керівник операційної секції «Розвиток інфраструктури та екології», представник делегації ЄС Йоханнес Бауер, заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко та представники місцевих громад.

Національна транспортна стратегія відображає бачення Міністерства інфраструктури України щодо подальшого розвитку системи транспортної інфраструктури України та визначає цілі наступного десятиліття. Зокрема, заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань зазначив, що інфраструктурні проекти Дніпропетровщини повинні просунути Україну в напрямку євроінтеграції.

«Ми провели уже два регіональних обговорення: в Одесі та Львові. Сьогодні ми у Дніпрі, наступне місто — Харків. Паралельно з цим документом ми обговорюємо інфраструктурні проекти, які потрібно реалізувати до 2030 року. Документ встановлює багато складних завдань, зокрема впровадження принципів корпоративного управлінні та прозорості прийняття рішень, розвиток конкуренції та лібералізація ринків, забезпечення належного фінансування модернізації транспортної інфраструктури, запровадження нових стандартів безпеки руху, підвищення рівнів транспортних сервісів», — зазначив Віктор Довгань.

Сторони обговорили проекти модернізації місцевого аеропорту, внутрішнього водного транспорту та залізниці. 

«Одне з найголовніших питань, на які ми ставимо акценти — це річковий транспорт у Дніпрі. Аби проекти реалізувалися якомога швидше, по-перше треба прийняти відповідний законопроект у Верховній Раді. По-друге — демонтувати шлюзи на Дніпропетровщині. Ці речі дадуть імпульс. Якщо щодо закону — це довгий і складний процес, то зі шлюзами легше, ми вже почали робити певні кроки. Цього року виділили 5 млн євро на їх ремонт, вперше за 25 років. Планується на осінь підписання кредитної угоди з європейським інвестиційним банком на 50 млн євро — на ремонт шлюзів, на дно поглиблення та розвиток інфраструктури. Водні артерії Дніпра дуже важливі, адже вони експортно орієнтовані», — повідомив Віктор Довгань.

Зазначимо, на думку заступника міністра інфраструктури, першочергові завдання, які нині стоять перед Мінінфраструктури – прийняття закону “Про внутрішній водний транспорт”, впровадження норм і стандартів Європейського Союзу на річках України, днопоглиблення річок і стійке фінансування для підтримки інфраструктури річок. Він зазначив, що дані послідовні кроки дозволять Україні збільшити обсяг вантажоперевезень, залучити світових інвесторів до розвитку річкової інфраструктури, що в свою чергу посилить економіку країни.

Нагадаємо, раніше Міськрада Дніпра заявля, що зацікавлена у створенні нових перспектив для розвитку річкового транспорту. 

Автор: Дарина ТВАРА