На батьківщині Галича розпочався фестиваль авторської пісні «Облака»

logo
184946_na_batkivwini_galicha_rozpochavsja_festiv.jpeg


На батьківщині Галича розпочався фестиваль авторської пісні «Облака»

6 жовтня у Дніпрі розпочався міжнародний фестиваль авторської пісні «Облака» ім. Олександра Галича в рамках програми міського голова Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Ми перебуваємо біля будинку, де жив Олександр Галич. Саме тут починав свій життєвий шлях наш земляк, вільнодумець, дисидент, великий поет, який уже в ті роки не підкорявся обставинам, що йшли всупереч його принципам. Цей фестиваль має велике значення для культурного розвитку нашого міста, для розуміння земляків, які зробили великий внесок у значущість Дніпра», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Євген Хорошилов.

Під меморіальною дошкою на честь легендарного барда зібралися учасники фестивалю та прихильники цього жанру. Вони читали вірші та співали пісні Олександра Галича і свої твори.

«Основне завдання фестивалю – принести радість людям, які захоплюються цим жанром. І ще раз нагадати, що чудовий бард Олександр Галич народився саме у Дніпрі. Наше місто сьогодні – наче магніт, який притягує прихильників авторської пісні», – зазначив керівник художньої ради при міському голові Дніпра Григорій Гельфер.

Фестиваль у нашому місті проводиться другий рік поспіль. Цьогоріч склад учасників оновився і розширився – 29 виконавців з’їхались з різних куточків України, а також з Чехії, Ізраїлю, Росії, Польщі.

«У Дніпрі я навчався у виші та багато виступав саме як бард. У 1980-ті роки я влаштовував концерти пам’яті Галича. І це чудово, що фестиваль знову проводиться. Я вважаю, що це правильно, адже Галич – це майстер, в якого необхідно вчитися», – каже учасник фестивалю з Ізраїлю Олександр Медведенко.

У рамках фестивалю заплановано два великих концерти 6 та 7 жовтня у Дніпровській філармонії ім. Леоніда Когана. Крім того, 7 жовтня, з 11:00 до 16:00, у таборі ім. Валентини Терешкової (ж/м «Придніпровськ», вул. Гаванська, 11) відбудуться майстер-класи від учасників фестивалю. Водночас там проходитиме концерт для дорослих та дітей.

«А в неділю, 8 жовтня, співатимемо на Фестивальному причалі», – сказала продюсер фестивалю «Облака» Вікторія Славинська.

Більше інформації про фестиваль можна дізнатися на сайті.

Автор: Іван МУРАХА


Реклама

А поделиться?Читайте также: