Міністрі юстиції у Дніпрі презентував систему електронних торгів арештованим майном

logo

Міністрі юстиції у Дніпрі презентував систему електронних торгів арештованим майном

Сьогодні, 23 березня, у приміщенні ДніпроОДА Міністр юстиції України Павло Петренко презентував систему електронних торгів арештованим майном — СЕТАМ. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

СЕТАМ – це прозорий, простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна, заставного майна банків та добровільного продажу майна через мережу Інтернет. Система постійно шукає нові сфери реалізації майна і розширює коло замовників. Наразі держпідприємство «СЕТАМ» успішно співпрацює з державними та комерційними банками, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Фондом державного майна.

«Ми створили зручну систему для покупців, які можуть зараз придбати будь-яке арештоване майно, яке продається державою в нашій системі. Але основний результат – ми забезпечили надходження до бюджету, яке не могло бути за старої корупційної системою реалізації арештованого майна. Протягом минулого року система принесла до державного бюджету понад 230 млн грн надходжень», — наголосив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко розповів, що систему СЕТАМ було запроваджено як пілотний проект у 2014 році, тоді український уряд підтримав ініціативу Мін’юсту і зламав багаторічну системну корупційну схему непрозорої реалізації арештованого майна.

«Ми запровадили СЕТАМ як пілотний проект у 2014 році. Обсяг конфіскованого майна на той час оцінювався у 80 млрд грн. Все це майно реалізовувалося до 2014 року через непрозорі схеми. У 2014 році, проаналізувавши роботу Мін’юсту, ми зрозуміли, що це один з найбільших корупційних пластів, які ми отримали в спадок від попереднього керівництва Мін’юсту», — зауважив Міністр юстиції.

Вже у перший рік діяльності СЕТАМ фактичне зростання стартової ціни лотів, які виставлялися на електронний майданчик, становило 20-25%. Абсолютна більшість лотів продавалися без зниження вартості. Почали реалізовуватися товари, які раніше просто списувалися: мобільні телефони, побутова техніка, одежа.

«Раніше такі товари навіть не розглядалися організаторами як предмет для реалізації. Вони списувалися і розчинялися. 95% продажів «своїм» за безцінок становили нерухомість, автомобілі та інше ліквідне майно. Зараз система продажів є абсолютно прозорою. СЕТАМ – це чіткий і зрозумілий інструмент боротьби з корупцією у сфері реалізації арештованого майна», — зазначив він.

Павло Петренко зауважив, що нині СЕТАМ активно розвивається. Протягом минулого року до системи підключилися державні і комерційні банки, які реалізовують власне майно через цей майданчик. Міністр так запросив активно залучати державні органи влади та підприємства Дніпропетровщини, які бажають позбутися зайвих активів.

Автор: Дарина ТВАРА