Мешканець Дніпропетровщини здав до музею половецьку кам’яну бабу

logo

Про це повідомляє кореспондент “Громадського радіо” з Дніпра.

Підприємець, охочий до старовинних речей, придбав кам’яну скульптуру в невідомих торгівців. Це було для нього приємною несподіванкою — розповідає В’ячеслав:

«У 2008 році я придбав цю садибу. І я дуже люблю старі речі збирати — етномузей у мене невеликий. У нас тут по вулиці їздять всякі люди, які металобрухт здають. Побачили, що я збираю всякі то тарілочки, то мисочки — запропонували мені: а ти не хочеш — ми можемо тобі бабу привезти!»

За порівняно невеликі гроші він купив історичну пам’ятку — розповідає В’ячеслав. А тепер, через вісім років, вирішив дати насолодитися скульптурою, яку він називав Матільдою, іншим.

«Я помилувався. Нехай тепер подивляться люди нашого міста і нашої області. Навіщо воно мені потрібно вдома? Я вважаю, що це має бути надбанням нашої країни. Тарілочки можна і вдома зберігати, а це вже нехай буде наша область, наші діти, наші люди нехай на це все дивляться»

В історичному музеї ім. Дмитра Яворницького говорять: половецька кам’яна баба XI-XIII ст. н. е. — цінне поповнення для найбільшої в Україні колекції, що знаходиться у музеї Дніпра. Говорить завідуючий відділом археології історичного музею ім. Дмитра Яворницького Олександр Старік:

Кам'яні баби // Громадське радіоКам’яні бабиАвторські права: Громадське радіо

«Подібне поповнення фонду нашого музею — це дуже рідкісне явище. Тому нам було дуже приємно, що небайдужа людина В’ячеслав сам виявив бажання передати подібний експонат. Верхня частина половецької чоловічої кам’яної статуї, знахідка якої зараз, на території нашої області — унікальне явище. Бо їх залишилося дуже й дуже мало. І вони зникають майже кожного року, або в колекціях приватних, або десь під землею внаслідок вивітрювання, антропогенних факторів».

Ірина Яблонська, Дніпро, “Громадське радіо”