Мандриківська трагедія: дніпряни вшанували пам’ять загиблих у страшній катастрофі

logo

Мандриківська трагедія: дніпряни вшанували пам'ять загиблих у страшній катастрофі

Минуло десять років з моменту страшної та однієї з найбільшої трагедії у Дніпрі — вибуху газу в житловому будинку на Мандриківській. Сьогодні, 13 жовтня, дніпряни зібралися у храмі, що був побудований на місці двох знищених під’їздів аби вшанувати пам’ять загиблих у катастрофі. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограду.

«У той день було багато викликів щодо несправності газопостачальної системи у цьому районі. Нашу бригаду направили у сусідній гуртожиток, де ми і перебували в момент вибуху. Усі одразу побігли на місце трагедії. Картина була жахлива, багато людей лежали просто на землі, а дехто ще знаходився на верхніх поверхах. Я це ніколи не забуду», — згадує Олександр Рябченко, керівник підрозділу рятувальників, який одним із перших прибув на місце вибуху.

У той день загинуло 23 людини, семеро з яких були дітьми. Ще 25 осіб рятувальникам вдалося відшукати живими під завалами, але двоє з врятованих після цього померли у лікарні. 

«Я особисто був присутній тут того дня. Наші співробітники буквально розбирали завали вручну по цеглині, аби не травмувати ще живих мешканців під розваленою будівлею. До рятувальної операції підключилися усі служби міста та навіть військові. До нас приїхали кінологи з Харкова та Києва. Ми працювали цілодобово протягом тижня, поки не знайшли останнього чоловіка. Після цього вже пішла в хід  важка техніка. Треба зазначити, що ми не підпускали цивільних до цього місця, бо була постійна загроза завалу стіни. Працівники служби порятунку знаходилися під постійною смертельною загрозою», — зазначив учасник рятувальної операції та нинішній начальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

Вибухом пошкоджено більше 45 помешкань навкруги. 

Вшанувати пам’ять своїх знайомих та сусідів прийшли і мешканці зруйнованих під’їздів.

«Ми жили у цьому будинку дружно, завжди спілкувалися між собою. У той день я прокинулася та захотіла щось приготувати. Увімкнувши газову плиту, я здивувалася, бо вогонь був настільки сильним, що на нього нічого не можна було поставити. Через деякий час я побачила на вулиці людей, які босі вибігали на вулицю. Ми з моєю подругою теж почали збиратися, коли на кухні пролунав вибух і вибило шибки. Вже потім стало зрозуміло, що ми були у смертельній небезпеці», — зазначила мешканка будинку на Мандриківській, Валентина Дрюк.

Постраждалі мешканці також зазначили, що влада дотрималася своїх обіцянок та забезпечила їх усім необхідним для початку нового життя. Також вони вдячні рятувальникам, які не допустили розкрадання вцілілого майна. 

Нагадаємо, на річницю трагедії на місці зруйнованого будинку встановили пам’ятний знак у вигляді янголів.

Автор: Антон МОРОЗ