«Лускаті рятівники»: навіщо у Дніпро випустили амурів, коропів та товстолобів (Відео)

logo

600 тисяч мальків на трьох вантажівках привезли до Дніпра з Херсонської області. У такий спосіб хочуть поліпшити місцеву екосистему. За зарибленням пильно спостерігають науковці. 

За темою

>
В річку Горинь випустили півтонни малька коропа – ентузіасти рятують популяцію від браконьєрів

«Ми завжди дуже переживаємо, щоб не було відходу, і дивимося, чи спливають рибинки, які загинули . Уже бачимо, що переселення пройшло гарно, і ми не спостерігаємо риби, яка загинула», — каже іхтіолог Роман Новицький.

Короп, товстолобик та білий амур – саме ці риби найкраще рятують водойми від водоростей, кажуть науковці.

«Амур — виїдає жорстку рослинність, короп — звільняє від трясовини, а товстолоб фільтрує воду. Він, як кит — пропускає все через свої зябра. Так збільшується прозорість води», — розповідає громадський активіст Віктор Кузора.

Очищувати Дніпро риба почне вже наступної весни, а поки що переселений мальок шукає місце для зимівлі.

«За цей період йде акліматизація, і буде більший вихід. По весні буде більший темп росту. На осінь із цього малька буде десь 400-500 грам, а певні особини будуть по 700 грамів – до кілограма своєї ваги», — упевнений начальник Управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області Василь Волков.

Фахівці порахували : для створення умов природного очищення і фільтрації Дніпра, у річку потрібно випустити 9 мільйонів мальків риб. Зариблювати річку на цій ділянці планують щороку.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На берег Нової Зеландії викинулися 416 китів